09:57, 17 лютого

Маріуполець виготовляє унікальні машини

Понад півтори сотні баггі та чотири репліки автівок британської марки "Морган". Маріуполець Віталій Бондар власноруч виготовляє ретро-моделі і встановлює на них екологічний електродвигун.

поділитись:
Маріуполець виготовляє унікальні машини - фото 1

Віталій Бондар - автоконструктор. Розповідає: машинами цікавиться з дитинства. Перший свій баггі на базі мотоколяски зібрав разом з друзями ще у вісімдесятих роках.

«В 7 класі я виготовив картинг за допомогою викладачів праці в шкільній майстерні. Ось це був перший мій автомобіль з двигуном бензиновим, на якому можна було їздити. Це був картинг в 77-му році», - каже чоловік.

Репліки ж до автомобілів британської марки "Морган" чоловік почав виготовляти близько чотирьох років тому. Усі обладнав електродвигуном. Одна з них нині перебуває у запорізькому музеї ретро автомобілей "Фаетон", інші у Німеччині та Данії у приватних колекціях. На виготовлення кожної автівки витратив від 10 місяців до півтора року. Зараз пан Віталій планує стати до замовлення з Канади - репліки марки "Морган" 1917 року.

Загалом майже усі запчастини для реплік виготовляються вручну на замовлення, говорить автоконструктор. А самі автівки збирає за власними кресленнями. Окрім цього пан Віталій займається і реставрацією ретро-машин. На рахунку чоловіка відновлення Фольксвагена-жука 1969 року. І його інколи навіть можна побачити на вулицях Маріуполя.