20:56, 08 квітня

Маріупольські лікарі тепер можуть взяти аналіз на коронавірус у хворого вдома

Захисний костюм та скринька з пробірками. Маріупольські медики організували мобільні бригади. Тепер лікарі можуть взяти аналіз на коронавірус у хворого вдома. В якому разі виїжджають та куди далі відправляють проби?

поділитись:
Маріупольські лікарі тепер можуть взяти аналіз на коронавірус у хворого вдома - фото 1

На виклик виїжджає бригада з двох людей - медик та водій. Усі вдягнені в захисні костюми - щиток, маска, гумові рукавички, халат та бахіли. А машина "швидкої" затягнута плівкою, яку дезінфікують. З собою беруть препарати першої невідкладної допомоги.

«Плюс до цього ми беремо інший чемоданчик, там знаходяться стерильна середа, стерильні палички для забору мазків і стерильні пробірки. Ми беремо мазками проби, кладемо це у пробірки», - розповідає медсестра Олена Голощапова.

Проте така мобільна бригада приїжджає не до всіх пацієнтів, розповідають лікарі.

«Ми розпрошуємо пацієнта. Якщо він був в містах індемічних по коронавірусу і крім цього в нього є нежить, кашель, температура - тоді в нас виникає підозра. Якщо він не був, а просто легкий нежить - тоді це вже не підлягає», - розповіла сімейна лікарка Іраїда Литвинова.

Якщо медики виїхали до хворого з підозрою на коронавірус - спочатку його обстежують вдома.

«І тоді приймається рішення, або пацієнта госпіталізувати, тоді викликається бригада швидкої медичної допомоги. Або ми робимо паркан мазків на тестування, на проведення дослідження лабораторного методом ПЛР. І ці мазочки, вони відправляються в нашу вірусологічну лабораторію, звідки потім везе ці аналізи в місто Київ», - зазначив в.о. директора ЦПМСД №2 Євген Матвєєв.

Мобільна бригада з цього Центру медичної допомоги виїжджала вже 14 разів, додають лікарі. З них 5 аналізів відправили на визначення вірусу COVID-19.