15:02, 25.10.2020

Як у Маріуполі розпочалось голосування

Цьогоріч вибори відбуваються в умовах коронавірусної пандемії. До дільниць пускають по черзі у лише обмежену кількість людей. Обов’язково бути у масці та бажано – зі своєю ручкою та рукавичками.

поділитись:
Як у Маріуполі розпочалось голосування - фото 1

8 ранку. Лівобережний район. 10 школа. Тут розташовано одразу три дільниці. На кожній є всі необхідні засоби захисту: маски, рукавички та антисептики. А ось нові бюлетені отримали тільки після першої ночі, розповідає голова виборчої дільниці Микола Татар.

«Грубо кажучи почали все з початку - підготовка, перерахунок, штампування. Ну важко було, але ми впоралися, встигли вчасно, як бачите працюємо, потік людей хороший, стараємося. Я думаю 40% можуть прийти, незважаючи на карантин, на пандемію, дуже багато людей хочуть проголосувати».

Від самого відкриття вже черги. Найпершою прийшла на дільницю пенсіонерка Марина.

«Я завжди намагаюся першої бути. Я голосую завжди і всіх закликаю - голосувати треба. Від цього залежить наше життя, від цього залежить наше майбутнє наших дітей, онуків, всіх. Тому я прибігла проголосувала швиденько, а тепер буду відпочивати».

Зранку проголосував й Олексій. Говорить, йому так зручніше.

«Прийшов, щоб виявити свою громадянську позицію, а з ранку - бо звик все справи важливі робити з ранку. У нас половина сім'ї йде на один дільницю голосувати, половина - на іншу ділянку і все до відкриття. Поменше людей. В основному представники старшого покоління голосують з ранку, а молодь йде після обіду зазвичай, мені зручніше з ранку».

Для виборців обов'язкові правила - маска, дотримання дистанції та рукавички, а ще:

«Потрібно мати з собою паспорт, свою ручку для безпеки. У нас в школі передбачена спеціальна рамка, яка міряє температуру, якщо що людину відправляють в необхідну кабінку, для безпеки, по-перше, всіх людей. Але антисептичні засоби у нас передбачені. Тому вони діють протягом двох годин», - зазначила членкиня комісії виборчої дільниці №363 Марина Шубська.

 

Відкрилися вчасно дільниці і у Приморському районі. Нагадаємо, Маріуполь нині перебуває у помаранчевій зоні адаптивного карантину. І містяни можуть зробити вибір лише за умови дотримання певних протиепідемічних норм.

Проте захисні засоби - не єдине нововведення. Цьогоріч уперше місцеву владу мають право обирати й ті, хто живе не за місцем реєстрації.

До приміщення пропускають по одному чи по двоє, аби не було скупчень. На вході - температурний скринінг.
Однак із симптомами застуди також можна проголосувати. Для цього на дільниці обладнали спеціальні кабінки та урни. Щоб отримати виборчий бюлетень, потрібно надати паспорт або ID-картку. Ще члени комісії можуть попросити зняти маску.

Після цього можна йти до кабінки для голосування. Серед тих, хто прийшов на дільниці до обіду, - більше пенсіонерів. Пані Людмила вважає, це тому, що старше покоління відповідально ставиться до права на волевиявлення.

«Я считаю, да, важно. Потому что это для нас всё делается, для людей. Поэтому, я считаю, обязательно надо приходить всем. Надо одеть все меры предосторожности: маску, перчатки. И всё, надо приходить и голосовать - это главное», - зазначила виборниця.

Працівники дільниці та спостерігачі пильно стежать не лише за виборчим процесом, але й за карантинними нормами. Вибори триватимуть до восьмої години вечора.