18:55, 15.01.2020

Реформа медицини – які аналізи безкоштовні?

Не плати та перевірся! Національна служба здоров'я оприлюднила список аналізів, які від січня пацієнти можуть здати безкоштовно. Окрім, звичайної перевірки крові та сечі, можна здати кров на холестерин, вірусні гепатити, ВІЛ та вагітність. А також перевірити рівень цукру та пройти тест на тропонін.

поділитись:
Реформа медицини – які аналізи безкоштовні? - фото 1

8 ранку. А пані Алла вже здала загальний аналіз крові. Розповідає, те що це безкоштовно - добре. Єдине, що засмучує - черги.

"К врачу отсидеть очередь, потом здесь отсидеть очередь. Ну а что делать, мы пенсионеры ладно, а кто конечно работает для того трудно. Без направления было бы лучше. Прийти просто для себя сделать анализ. Развернутый анализ крови, например, на сахар".

Вдень у лабораторії приймають понад 100 людей. Найбільше пацієнтів - у вівторок та п'ятницю. Та Віктор Іванович певен - до лабораторії без направлення зась - навіть задля економії часу.

"Потому что врач знает, какие нужны анализы взять и для чего взять. Сам же не определишь".

А щоб не гаяти часу можна отримати експрес-аналіз крові. Роблять его на спеціальному апараті-аналізаторі. І за дві хвилини - результат готовий.

"Человек может сразу получить стационарное лечение, если он в этом нуждается".

А ось приносити аналізи у скляних банках - не можна. Лише пластик. Поки ємності доводиться купувати. Та це тимчасово, зауважують медики.

"Пластиковые контейнеры будут выдаваться, кому надо моча, кому надо кал. Будут выдаваться семейными врачами, медсестрами их. Люди пожилого возраста всегда любят с собой приносить ватку, спирт. Этого уже не надо" – зазначила завідувачка відділу клінічної лабораторії Ірина Віфлянцева.

А щоб пройти необхідні аналізи доведеться прокинутися раніше. Бо лабораторії працюють до 9-ї ранку.