15:10, 07.05.2020

Медична реформа в дії. Про роботу програми і виплати лікарням у Маріуполі

З початку квітня вторинну медицину фінансує Національна служба здоров'я України. Однак у Маріуполі гроші отримали не всі лікарні.

поділитись:
Медична реформа в дії. Про роботу програми і виплати лікарням у Маріуполі - фото 1

Триває оновлення вторинної ланки. Уряд змінив джерело фінансування лікарень, затвердив гарантований перелік безоплатних послуг, виділив додаткові кошти на лікування хворих коронавирусом. Але в Маріуполі не всі лікарні отримали гроші в повному обсязі.

"На сьогодні не вистачило 800 тис на зарплату і я вже не кажу про те, що потрібно закуповувати медикаменти. Годувати людей. Ми його отримали тільки тиждень тому, стенди, провідники, не в повному об'єм, це перше. По медикаментів, завдяки місту, закупили це все. З сорока інфарктів оплачено було лише 20. Якщо говорити про інші пакети, вони не оплачуються поки"- розповідає директор ЛШМД Сергій Орлеанський.


Крім того, тут приймають пацієнтів з коронавірусом. Зараз в стаціонарі - 9 хворих, 5 - з підозрою. Але зарплату лікарі отримують колишню.

"Держава декларує вже давно 300% оплату праці, але з бюджету ми не отримали ще ані копійки. Всі виплати, які виплачують співробітникам цього відділення, здійснюється за рахунок міського бюджету", - розповідає Сергій Орлеанський.


Кошти не надходили, адже відповідну постанову прийняли тільки вчора, пояснює голова Національної служби здоров'я Оксана Мовчан. Фінансувати будуть:

• первинну медичну допомогу;
• екстрену медичну допомогу;
• гострий інфаркт міокарда
• гострий мозковий інсульт в стаціонарних умовах;
• 4 пакети для лікування COVID-19;

"Ми платимо за готовність установи. Незалежно від того чи є в цьому закладі пацієнти чи ні. Заклад, отримує від нас аванс і отримує в кінці місяця повну оплату. За рахунок авансу лікарня може придбати всі необхідні ліки. Підготуватися і звичайно оплатити зарплату, з урахуванням усіх гарантій і надбавок в 300%", - розповіла голова Національної служби здоров'я Оксана Мовчан.


Всі необхідні виплати отримає і обласна лікарня інтенсивного лікування. Хоча поки і закрита на карантин.

"Саме лікарня інтенсивного лікування отримала договір на 22 мільйони більше, ніж субвенція минулого року. Субвенція була майже 76 млн гривень, а бюджет програми медичний гарантій майже 100", - уточнила Наталія Будяк, директор Східного міжрегіонального відділення НСЗУ.


Всього Національна служба здоров'я виплатила понад 5,5 мільярдів гривень вторинній медичній ланці. Поки гроші отримали 954 закладів. Однак, незабаром, обіцяють профінансувати й інших.