11:05, 13.08.2020

Медики Кам'янського отримали п’ять сучасних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

12 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест передали п’ять висококласних апаратів штучної вентиляції легенів Міській лікарні №7 Кам'янського (Дніпропетровська область).

поділитись:
Медики Кам'янського отримали п’ять сучасних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - фото 1

Вручення обладнання відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», що став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

Сьогодні Фонд Ріната Ахметова вручив одразу п’ять апаратів ШВЛ медикам Кам'янського та перейшов екватор у врученні цього типу обладнання державним лікарням України. Медикам країни передано вже 102 апарати з 204, закуплених за особистим рішенням Ріната Ахметова. Апарати ШВЛ, які передає Фонд, рятують життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу в 12 регіонах, в десятках медзакладів великих і маленьких населених пунктів. Географія цієї допомоги дедалі більшає, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.
Медики Кам'янського отримали п’ять сучасних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - фото 24133

 

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко подякував Фонду Ріната Ахметова, групi компаній SCM і Метінвест за системну допомогу.

Вітаємо Міську лікарню № 7 Кам'янського. Завдяки Фонду Ріната Ахметова сьогодні ми передаємо медикам п'ять апаратів ШВЛ. Ми дуже чекали це обладнання. Наразі в Дніпропетровській області зареєстровано 1602 підтверджених випадки захворювання COVID-19, але ситуація в регіоні стабільна, за критеріями МОЗ, ми перебуваємо в «зеленій зоні». Сподіваємося, що там залишимося, і вже 1 вересня діти зможуть піти в школу. Апарати ШВЛ – це велика допомога регіону. Велика подяка нашим бізнес-партнерам і медикам. Спасибі, – сказав Олександр Бондаренко.
Медики Кам'янського отримали п’ять сучасних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - фото 24131

 

Заступник міністра охорони здоров'я України Ярослав Кучер зазначив, що така допомога є дуже актуальною:

Ми розуміємо, що нас чекає друга хвиля коронавірусу і потрібно бути до неї готовим. Нікому не бажаю опинитися в лікарні, але я бачу, що тут працюють професіонали, бачу гідні умови, і конкретно за цю медустанову я спокійний.

Представник компанії Метінвест в Дніпропетровській області, член обласного штабу протидії коронавірусу Дмитро Мурашко висловив упевненість, що точкова допомога не здатна стримати поширення COVID-19. Зупинити пандемію може тільки об'єднання зусиль бізнесу та влади.

Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест у тісній співпраці зі штабами протидії коронавірусу системно допомагають Дніпропетровщині. І серед такої допомоги – забезпечення лікарень необхідним обладнанням, яке стало дефіцитним у всьому світі, – сказав Дмитро Мурашко.
Медики Кам'янського отримали п’ять сучасних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - фото 24132

 

Генеральний директор Дніпродзержинського коксохімічного заводу Євген Дідусь розповів, що Рінат Ахметов першим простягнув руку допомоги країні, коли виникла проблема епідемії:

Він об'єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар» і бізнесів, що входять до групи SCM, щоб реалізувати програму, на яку було направлено 300 мільйонів гривень. Одним із компонентів цієї програми є закупівля 200 апаратів ШВЛ. Поставки цього обладнання почалися ще в березні.

За словами першого заступника міського голови Олександра Чернишова, медичні установи Кам'янського тепер добре укомплектовані необхідним обладнанням.

Дякую Фонду Ріната Ахметова за апарати ШВЛ. Сьогодні нам передали п'ять апаратів штучної вентиляції легенів, до цього передали ще три. Загалом ми отримали вісім апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова. У лікарнях вони будуть потрібні для порятунку пацієнтів не тільки від ускладнень коронавірусу, а й інших хвороб, – сказав Олександр Чернишов.

Наприкінці церемонії лікарям відділення інтенсивної терапії вручили подарунки від Ріната Ахметова – комплекти медичного одягу. Вони були пошиті для кожного медика індивідуально, на спеціальне замовлення Фонду.

Головний лікар Міської лікарні №7 Володимир Дяченко від імені колективу подякував Фонду Ріната Ахметова за підтримку.

Вдячний Фонду Ріната Ахметова, який допомагає нам з перших днів епідемії. Сьогодні нових апаратів ШВЛ у нас практично стільки ж, скільки старих. Дай Бог, щоб вони не стали в нагоді, але якщо така потреба виникне, то ми зможемо допомогти хворим, – сказав Володимир Дяченко.

Також були вручені сертифікати учасникам онлайн-навчання, організованого Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.
«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.