10:29, 20 лютого

Медики Мирнограда кілька місяців медики рятують пацієнтку з Covid-19

Сумний рекорд. Кажуть, це вкрай тяжкий та найтриваліший випадок у медзакладі. Що стало вирішальним у боротьбі за одужання пацієнтки?

поділитись:
Медики Мирнограда кілька місяців медики рятують пацієнтку з Covid-19 - фото 1

В листопаді через тяжкий стан пацієнтка інфекційної лікарні Раїса Романська ледь не потрапила на той світ.

«До нас приїхала не дихала, лежала тільки на животі, фіолетового кольору, просто людина боялася зайвий раз повернутися», - згадує медична сестра відділення Олександра Шинкаренко.

Наступні місяці, після підтвердження Covid-19, стали для неї найтяжчими. Через підступну хворобу її легені не виконували свою функцію. Показники кисню у крові впали до вкрай небезпечної позначки.
У той час інфекційна лікарня була переповнена. Сьогодні кількість хворих зменшилася удвоє, але виникли інші складнощі.

«Пацієнти набагато триваліше одужують, набагато більш тривалий гарячковий період, набагато частіше пацієнти з дихальною недостатністю, тим, яким потрібна киснева підтримка», - каже завідувач інфекційного відділення Мирноградської лікарні Валерій Поспєлов.

Саме киснева підтримка стає переламною в боротьбі за життя пацієнтів. У таких випадках не дати ради без сучасних апаратів штучної вентиляції легень.

Мирноградська інфекційна лікарня отримала медичне обладнання від Фонду Ріната Ахметова. Вже передано 6 апаратів ШВЛ та 6 кисневих концентраторів.

Загалом Фонд Ріната Ахметова передав українським медикам понад 200 сучасних апаратів штучної вентиляції легень. Нове обладнання майже по всій країні допомагає лікарям рятувати життя пацієнтів.