10:50, 15 липня

Медики закликають нарощувати темпи щеплення

Це потрібно, аби мінімізувати наслідки можливого спалаху Дельта-штаму. У країні отримали дві дози більше мільйона людей. У Євросоюзі повідомляють про вакцинацію половини населення.

поділитись:
Медики закликають нарощувати темпи щеплення - фото 1

Попри це, ситуація з коронавірусом викликає занепокоєння і у тамтешніх медиків. Дельта активно поширюється Францією, Португалією та Німеччиною. А в Нідерландах кількість хворих за останні два тижні зросла майже удвадцятеро. В країні знову запроваджують карантин. На Дельту хворіють і вакциновані. Втім, лікарі переконують: це не значить, що щеплення марні.

«Якщо людина вакцинується вона оберігає себе не лише від самого захворювання, але й переважно від важких наслідків від коронавірусом хвороби або від ризику померти. І саме цей захист, він найбільш стабільний, тобто навіть дельта штам, він потенційно пробиває», - зазначив очільник центру громадського здоров’я Ігор Кузін.

За минулу добу в Доннецькій області дві людини померли від ускладнень Covid-19. Крім того виявлено ще 32 нових хворих. Станом на ранок в області першу дозу щеплення за добу отримали 2128 людей, другу дозу - 2640 людей.