19:20, 06 вересня

Музей «Голоси Мирних» портрет Марини Марченко на фасаді нагадує про обстріл Авдіївки

Унікальний Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» зібрав вже понад 2 тисячі свідчень жителів Донбасу, розказаних із перших вуст.

поділитись:
Музей «Голоси Мирних» портрет Марини Марченко на фасаді нагадує про обстріл Авдіївки - фото 1

Вони оповідають про долі людей, життя яких назавжди розділилося на «до» і «після» збройного конфлікту на сході країни. Вчительці Марині Марченко з Авдіївки довелося стати свідком загибелі людей у дворі багатоповерхового житлового будинку, де вона мешкала з чоловіком. Свою історію жінка розповіла Музею «Голоси Мирних».

Музей «Голоси Мирних» портрет Марини Марченко на фасаді нагадує про обстріл Авдіївки - фото 45121

 

– 10 листопада 2014 року люди стояли у дворі в черзі та брали воду. У цій же черзі стояв і мій чоловік. У цей час почали летіти снаряди. Спочатку потрапляли в будинок, потім у двір, на пустир, де було скупчення людей. Було дуже багато поранених і вбитих. Я примчала на допомогу через кілька хвилин і була шокована побаченим. Пустир виглядав, як братська могила, – згадує Марченко.

На щастя, чоловік Марини вижив, хоч і мав потребу в тривалому лікуванні. Біль пережитого передав у своєму муралі художник із Австралії. Він зобразив портрет жінки на стіні її будинку, пошкодженого під час бомбардувань та обстрілів.

Музей «Голоси Мирних» портрет Марини Марченко на фасаді нагадує про обстріл Авдіївки - фото 45120

 

– Наш будинок – найбільш розбомблений в Авдіївці. Місцеві жителі його називають «розмальовка» через строкатий, різнобарвний фасад, – говорить Марина.

Фонду Ріната Ахметова планує до 2025 року зібрати 100 000 історій у Музеї «Голоси Мирних». Фонд розповідає та буде розповідати про долі жителів Донбасу якомога більшій кількості людей.

– Музей «Голоси Мирних» – це безпрецедентний документальний проєкт, мета якого – розповісти всьому світові про пережите людьми на Донбасі. Це джерело правдивих історій, розказаних від першої особи, власними голосами тих, хто пройшов через жахи збройного конфлікту. Це найбільша в Україні колекція свідчень Мирних. Важливо зберегти кожне з них, щоб таке більше ніколи не повторювалося, заради кращого майбутнього, – зазначила директорка проєктів і програм Фонду Ірина Блажан.

Якщо ви житель Донбасу, розкажіть свою історію світові! Для цього перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету. Також ви можете звернутися за телефоном гарячої лінії 0800509001 і попросити про психологічну допомогу. Її надають фахівці, які пройшли навчання за курсом «Травма війни».