20:00, 12 жовтня

Музей «Голоси Мирних»: історія Михайла Гедзя

Фонд Ріната Ахметова продовжує збирати історії мирних жителів Донбасу, долі яких кардинально змінилися після початку збройного конфлікту. У рамках проєкту Музей «Голоси Мирних» увесь світ зможе дізнатися про реальні історії людей, в яких вони діляться пережитим.

поділитись:
Музей «Голоси Мирних»: історія Михайла Гедзя - фото 1


Михайло Гедзь був водієм-волонтером Гуманітарного Штабу «Допоможемо» Фонду Ріната Ахметова. Разом з командою Фонду, ризикуючи своїм життям, він возив гуманітарну допомогу мирним жителям Донбасу.
Михайло розповів про один із випадків, коли під час доставки гуманітарної допомоги він з волонтерами Фонду потрапив під снайперський обстріл.

Музей «Голоси Мирних»: історія Михайла Гедзя - фото 46966

 

– Снайпер конкретно обстріляв, поклав усіх на землю. Тільки встали, почали видавати продукти – знову почав стріляти. Попадали на землю, ледве ноги звідти забрали, – каже Михайло Гедзь.

Чоловік згадує щасливі обличчя людей, які з величезною радістю зустрічали волонтерів Гуманітарного Штабу «Допоможемо» Фонду Ріната Ахметова.

– Коли ми з гуманітарною допомогою приїжджали, нас зустрічали мало не з квітами. Дуже задоволені були люди. Допомога дуже хороша була, і чекали вони на неї дуже сильно, – розповідає Михайло.

Для Фонду Ріната Ахметова та Музею «Голоси Мирних» важливо задокументувати і зберегти історії жителів Донбасу, щоб подібні людські трагедії ніколи не повторювалися, заради кращого майбутнього.

Музей «Голоси Мирних»: історія Михайла Гедзя - фото 46965

 

– Музей «Голоси Мирних» – це перший і найбільший в Україні архів свідчень людей, які постраждали від збройного конфлікту на Донбасі. Це простір гуманізму, простір роботи з травмою війни, простір роботи з пам'яттю. Це територія прийняття, місце для роздумів і рефлексії. На сайті Музею у розділі «Історії Мирних» можна прочитати розказане людьми, побачити фотографії з ними та їхніми близькими, знімки будинків, дворів, міст і сіл після бомбардувань. Фонд записав і зберігає серію відео- та аудіоінтерв’ю з очевидцями подій, – каже Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Якщо ви Мирний Донбасу, про вашу історію теж повинні дізнатися! Розкажіть її світові! Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам'яті.