12:15, 26 березня

Уже близько року студенти усього світу навчаються дистанційно

Лекції, семінари та навіть сесії - онлайн. Як під час карантину молодь отримує знання в Україні та за кордоном?

поділитись:
Уже близько року студенти усього світу навчаються дистанційно - фото 1

Афіна - студентка першого курсу. Вчиться у Приазовському державному технічному університеті на перекладача російської, української та польської мов. Каже, за рік на лекції до вишу ходила лише місяць. Інший час - займалася дистанційно. Тому живого спілкування з викладачами та одногрупниками - не вистачає.

Через карантин процес навчання значно ускладнився, вважає другокурсник Київського національного університету Ілля. Хлопець - майбутній політолог. Нині займається дистанційно з Маріуполя.

«Качество обучения, особенно первое время, было на нуле. Потому что и преподаватели, и студенты не всегда могли подключаться вовремя и вообще выходить на связь».

А ось першокурсниця Олександра вчиться в Польщі на косметолога. Частину року дівчина отримувала знання дистанційно. Проте вже з наступного місяця вийде на практичні заняття в університеті. Розповідає, на початку онлайн-лекції, екзамену або заліку кожен слухач має показати свій студентський квиток. А пропуски, навіть у мережі, доведеться відпрацьовувати.

Зараз Олександра у Маріуполі. Проте в квітні, аби продовжити навчання в університеті, поїде до Польщі. А ось чи повернуться до своїх аудиторій українські студенти - питання відкрите.