19:00, 10.08.2020

На Донеччині лікарні готуються до другої хвилі коронавірусу

Потрібної миті вони мають долучитися до боротьби з пандемією! Лікарня другої ланки Миколаївки на Донеччині готується до прийому пацієнтів із коронавірусом.

поділитись:
На Донеччині лікарні готуються до другої хвилі коронавірусу - фото 1

Слов'янська районна лікарня у Миколаївці, на Донеччині - це резервний медзаклад для прийому пацієнтів із Covid-19.

«Приймає зараз Костянтинівка цих хворих, якщо буде необхідність - у нас тут будуть розгорнуті ліжка для лікування хворих з коронавірусом. Ми в усякому разі до цього готуємося і готові», - розповідає завідувачка відділення анестезіології Слов'янської районної лікарні Юлія Барцевіч.

Для того, щоби надавати медичну допомогу таким хворим, лікарня має відповідати певним вимогам.

«Наявність персоналу необхідного, відповідних приміщень, боксованих, ізольованих у відділенні, ліжка інтенсивної терапії неодмінно, засобів захисту, достатній арсенал лікарських препаратів і звичайно апаратура для проведення ШВЛ», - каже Юлія Барцевіч.

Донедавна тут не було сучасного обладнання для проведення штучної вентиляції легень пацієнтам із тяжким перебігом коронавірусної інфекції. Фонд Ріната Ахметова передав медзакладу апарат ШВЛ високого класу.

Після інструктажу стає зрозумілим, як сильно нове обладнання відрізняється від того, що є у лікарні. Старому апарату вже 15 років.

«Цей апарат може навіть більше нашкодити хворому, ніж йому допомогти в тяжкому стані, якими є Covid-19, важка пневмонія або післяопераційний хворий з якоюсь патологією дихальної системи».

Фонд Ріната Ахметова уже доправив в Україну понад сто одиниць сучасного обладнання. Загалом же благодійна організація забезпечить державні медзаклади двомастами сучасними апаратами ШВЛ.

«Слова великої вдячності звичайно мені б хотілося сказати від всього колективу нашого закладу, такого класу апарату у нас в лікарні немає, не було до цього часу, тепер воно в нас буде і ми дуже вдячні», - зазначила директорка Слов'янської центральної районної лікарні Світлана Коплянок.

"Боротьба з COVID-19 в Україні" – масштабний проєкт Фонду Ріната Ахметова, покликаний допомогти медикам рятувати життя людей.

«Перші апарати медики отримали в березні, і вони вже рятують життя. У червні-липні в країну були доставлені дві рекордних партії сучасного обладнання - понад 100 одиниць техніки. Це найбільша поставка апаратів ШВЛ в Україну з початку карантину», - розповіла директорка проєктів і програм фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Усього до медзакладів Донецької області передали вже 24 висококласних апарати штучної вентиляції легень.