17:45, 22 лютого

На Києвському Безпековому Форумі обговорили «Що робити з Росією?»

Політика замирювання щодо Росії не працює. Путін сприймає її як слабкість. Світове співтовариство має покарати Путіна і його владну машину за злочини, які підривають світовий порядок, наголосив Голова Київського Безпекового Форуму Арсеній Яценюк.

поділитись:
На Києвському Безпековому Форумі обговорили «Що робити з Росією?» - фото 1

У дискусії «Що робити з Росією? » взяли участь російський політичний діяч, міжнародний правозахисник, голова Фундації з прав людини Ґаррі Каспаров, Посол США в Росії у 2011-2014 роках Майкл МакФол, член Європейського парламенту Віола фон Крамон-Таубадель.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Путінська Росія - це агресивна ворожа держава:

«Вони вторглися в Україну. Вони незаконно анексували Крим. Вторглися в Грузію. Чинили низку політичних убивств - як-от Нємцова, Політковської. Путін стоїть і за низкою спроб убивства – пана Навального, пана Скрипаля. Він, як припускають, убив пана Литвиненка. Вони збили МН-17. Існує величезна мережа російських бойовиків, яку вони називають приватною армією, хоча вона повністю контролюється російською владою і вбиває людей по всьому світу. І це далеко не повний перелік. Путінська Росія - це, на моє переконання, реальна загроза».

Яценюк підкреслив, РФ має лише «певні позірні атрибути демократії».

«Я хотів би, щоб Росія була нормальною демократичною державою. Хотів би, аби Росія була сусідом, з яким можна співпрацювати. Але видається, що все це лише бажане, а не дійсне. Можливо, настане час, і Росія зміниться», - підкреслив голова КБФ.

Водночас Арсеній Яценюк наголосив, що багато залежить від вільного світу. Насамперед - потрібно адекватно відповідати на виклик реальної Росії.

«Ми як вільний світ повинні мати спільне розуміння: мета Путіна - розділити нас. Тому ми повинні єдиним фронтом виступати проти таких диктаторів, як Путін. У цьому плані не повинно бути жодних розбіжностей між Західними країнами», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк також наголосив, що з боку Заходу - і Європи, і Сполучених Штатів, повинні бути потужні і рішучі дії. Наприклад, санкції проти всього оточення Путіна.

«Світове співтовариство має покарати Путіна і його владну машину за злочини, які вони вчинили проти держав та їхніх громадян. За злочини, які підривають світовий порядок», - підкреслив голова КБФ.

Захід має усвідомити, що необхідно підтримувати такі держави, як Україна, підкреслив він:

«Ми боремося за нашу демократію і за вашу демократію також. За нашу і за вашу безпеку. І найкращий спосіб зробити вільний світ сильнішим – це зробити сильними Україну, Грузію та інші країни. Не лише надати їм перспективу членства в ЄС і НАТО, а зробити Україну членом НАТО і ЄС. Це буде найкраща відповідь клептократичній диктаторській владі президента Путіна. І це допоможе самій Росії».

Київський Безпековий Форум – головний міжнародний форум України з проблем війни і миру, української та глобальної безпеки, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році.