19:30, 07.05.2020

Напередодні Дня Перемоги Група Метінвест привітала ветеранів

Учасникам бойових дій, які після війни працювали на комбінаті «Азовсталь» сьогодні вручили квіти та подарунки.

поділитись:
Напередодні Дня Перемоги Група Метінвест привітала ветеранів - фото 1

Сьогодні Юйзеф-Бер Ленчинський - звичайний пенсіонер. Нещодавно відствяткував 96 років. Але досі згадує, як його у 42-році призвали служити до Владивостоку.

Напередодні Дня Перемоги Група Метінвест привітала ветеранів - фото 16140

 

Чоловік майже 5 років був капітаном катера берегової охорони. Один із найяскравіших спогадів - як разом із командою спіймали дев'ятий вал.

«Ми вийшли тільки на вершину, а друга хвиля нас схопила. І ми стоїмо як поплавок в рибалки. Я вирішив, що ми пішли на дно. Але минуло кілька секунд, і я чую шум води. Я з-під води виліз, хвиля ця пішла, і я виліз і знову опинився нагорі», - розповідає ветеран.

Згодом - повернувся до Маріуполя. У центральній лабораторії заводу «Азовсталь» Групи Метінвест, а потім у друкувально-розмножувальному цеху - пропрацював 56 років. Сьогодні пана Юйзефа-Бера привітали колеги.

Напередодні Дня Перемоги Група Метінвест привітала ветеранів - фото 16139

 

Ще один свідок тих часів - Василь Ломський. Він служив у рідному Маріуполі. Згадує, як у 43-му, нацистські окупанти забрали всю рогату худобу.

«Німці отступали, забрали корів. Наша корова чорна була - її на м'ясо пустили», - згадує ветеран.

Щорічно Група Метінвест вітає колишніх працівників, які захищали рідні землі під час Другої світової війни.

«Відвідуємо всіх ветеранів комбінату "Азовсталь", які воювали, захищав землі, отстаівали наше майбутнє. Сьогодні ми до них приїжджаємо, даруємо їм квіти, невеликі подарунки в знак того, що ми їх пам'ятаємо, шануємо і продовольчі набори», - розповів голова молодих спеціалістів комбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Володимир Сафронов.

Цьогоріч подарунки від металургів отримали 22 ветерани.

«Сьогодні напередодні 75-річчя цього великого свята, ми також об'їжджаємо, вітаємо, приносимо подарунки, приносимо своє спілкування, що важливо для цих людей. Ну, і природно, віддаємо честь, скажімо так, подвигу, який вони зробили для нас», - зазначив голова профспілкового комітету комбінату «Азовсталь» Юрій Дорошенко.