11:55, 20.01.2020

Вже троє померлих - невідомий вірус у Китаї

За вихідні заразилися 139 людей.

поділитись:
Вже троє померлих - невідомий вірус у Китаї - фото 1

Невідомим раніше коронавірусом у Китаї лише за минулі вихідні заразилися 139 людей. Із ним пов'язують смерті трьох людей.

Вперше вірус зафіксували у грудні в китайському Ухані, проте є й підтверджені випадки зараження у Таїланді, Японії та Південній Кореї. Станом на понеділок кількість заражених у Китаї лише за офіційними даними вже перевищує 200 людей.

Новий китайський вірус може заразити сотні людей по всьому світу. До коронавірусів відноситься велика кількість вірусів, але лише шість з них (з новим вірусом - сім) здатні вражати людину.

Новий вірус викликає розвиток пневмонії. Спалах вірусу пов'язують із ринком морепродуктів в Ухані, де також продавали живих тварин - саме від них могли заразитися люди. За попередніми даними, усі інфіковані або жили в Ухані, або відвідували його під час подорожей.

Китайська влада раніше повідомляла, що випадків поширення хвороби від однієї людини до іншої зафіксовано не було. Проте на думку британських фахівців, повністю виключати потенційну можливість передачі збудника від людини до людини не можна.

У Всесвітній організації здоров'я поки не радять запроваджувати жодних обмежень на подорожі чи торгівлю і кажуть, що стежать за спалахом і перебувають на зв'язку з китайською владою.

Водночас відомо, що Сінгапур та Гонконг проводили обстеження авіапасажирів, що прилітали з Уханя, а влада США оголосила про намір проводити подібні заходи в аеропортах Сан-Франциско, Лос-Анджелеса та Нью-Йорка.

Джерело: BBC