17:38, 21.01.2020

Смертельний вірус з Китаю - хронологія подій

Все почалося на рибному ринку

поділитись:
Смертельний вірус з Китаю - хронологія подій - фото 1
Фото: Reuters

31 грудня влада Китаю інформували ВООЗ про спалах невідомої пневмонії в місті Ухань, розташованому в центральній частині країни. 7 січня китайські фахівці встановили збудника хвороби - він з так званої сім'ї коронавірусів, що викликають застуду. Коронавірус 2019 nCoV відноситься до небезпечної групи -смертельно небезпечною. 7 січня о Китаї помер перший інфікований пацієнт.

Коронавірус 2019 nCoV відноситься до небезпечної групи - смертельно небезпечної. 7 січня в Китаї помер перший інфікований пацієнт.

Лабораторному тестуванню піддалися всі випадки захворювання з підозрою на нову пневмонію. В результаті були виключені зі списку можливих патогенів збудники таких респіраторних захворювань, як грип, пташиний грип, тяжкий гострий респіраторний синдром (ВГРС, або SARS, відомий також як атипова пневмонія) і близькосхідний респіраторний синдром (MERS).

"Ми можемо стверджувати напевно, що інфекція пішла з місцевого рибного ринку" — заявив Фенг Зіян, директор Китайського центру контролю і запобігання хвороб.

Саме на рибному ринку, вважають експерти, невідомий науці вірус підхопили 41 особа. Всі хворі продавці і покупці скаржилися на лихоманку і проблеми з диханням. За даними на 17 січня, семеро інфікованих хворих перебували в тяжкому стані.

Ще одну інфіковану жінку знайшли в Таїланді 14 січня. 16 січня влада Японії підтвердила перший випадок захворювання на новий вид коронавируса: аналіз дав позитивний результат у громадянина Китаю, який приїхав до Японії з Ухань. Вже 21 січня уряд Японії провів екстрену нараду під головуванням прем'єр-міністра Сіндзо Абе в зв'язку із загрозою поширення спалаху нової пневмонії в країні.

Було прийнято рішення посилити контроль за тими, хто прибуває в усі міжнародні аеропорти і морські гавані, повідомляє інформаційне агентство Кіодо. Лікувальним установам було дано вказівку звертати особливу увагу на всі випадки пневмонії з незрозумілою симптоматикою. Особливу тривогу держчиновників викликає те, що в зв'язку з Новим роком за місячним календарем, який широко відзначається в КНР, в Японію традиційно приїжджають численні туристи з Китаю.

 

Вірус виявився небезпечніше, ніж припускали

Тривожні новини надійшли 20 січня, коли стало відомо, що новий вірус, що викликав епідемію в Китаї, став ще небезпечніше: за інформацією Національної комісії з охорони здоров'я КНР, коронавірус може передаватися від людини до людини. Представник комісії Чжун Наньшань підтвердив, що два випадки зараження в китайській провінції Гуандун були викликані передачею вірусу саме таким чином. За даними китайських ЗМІ, також заразилися і 14 медпрацівників.

Крім того, вже на наступний день стало відомо, що в Китаї помер четвертий інфікований чоловік. На офіційному сайті міського комітету Ухань з питань охорони здоров'я повідомляється, що четвертим померлим став 89-річний чоловік, у якого симптоми нового коронавируса були зареєстровані ще 13 січня. Через п'ять днів, 18 січня, він був доставлений в лікарню з серйозними проблемами з диханням і помер 19 січня.

Епідемія перекинулася і на китайський Шанхай, де 21 січня було зареєстровано другий випадок зараження людини новим типом коронавируса 2019 nCoV. Ще четверо з підозрою на це ж захворювання поки що знаходяться під наглядом лікарів - йдеться в заяві міської Комітету з питань гігієни та охорони здоров'я.

Вірус був діагностований у прибулого з міста Ухань 35-річного місцевого жителя, який 16 січня звернувся в лікарню з симптомами застуди. Тести на пневмонію нового типу проводилися в одній з шанхайських лабораторій. На цей час стан пацієнта стабілізувався, загрози для його життя немає. Люди, що з ним контактували, знаходяться під наглядом лікарів.

Україна не готова до епідемії

Як розповіла сайту "Сегодня" лікар-інфекціоніст Інна Андрусовіч, Україна не готова до нового коронавірус з Китаю.

"В Україні немає можливості діагностувати подібний коронавірус. Для цього потрібні дорогі реагенти, діагностика. Тільки за симптомами його не визначився. Тому спалах вірусної пневмонії в Тернопільській області може виявитися набагато небезпечнішим", – прокоментувала Інна Андрусовіч.

Коронавірус, виявлений в Китаї, дуже швидко розвивається. Спочатку він може нагадувати грип з дуже високою температурою. Але буквально за три дні вірус може призвести до смерті, зазначає інфекціоніст.

"Вірусні пневмонії небезпечні тим, що вони дуже швидко розвиваються. Якщо людина залишається вдома і всі три дні збиває температуру, то на четвертий день, коли людина потрапить в стаціонар, лікарі можуть тільки розвести руками, тому що дуже швидко розвивається гіпоксія", – одає Інна Андрусовіч.

За словами лікаря, при ознаках грипу краще відразу звертатися до лікаря і не запускати захворювання - особливо зараз. Також варто утриматися від поїздок і подорожей в країни Азії.

Джерело: Сьогодні