17:25, 11.08.2020

Нардепи з Маріуполя будуть боротися за право голосу жителів Донбасу

Депутати Верховної ради зареєстрували проект закону про повернення права голосу більше 500 тисячам виборців Донецької і Луганської областей.

поділитись:
Нардепи з Маріуполя будуть боротися за право голосу жителів Донбасу - фото 1

10 серпня група народних депутатів, в числі яких Муса Магомедова, Вікторія Гриб, а також представники Маріуполя Сергій Магера та Вадим Новінський, зареєстрували «Проект Закону про забезпечення проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року».

Документ №3976 поданий на розгляд до Верховної Ради.

Нардепи з Маріуполя будуть боротися за право голосу жителів Донбасу - фото 23950

 

Нагадаємо, минулого тижня Центральна виборча комісія вирішила, що місцеві вибори неможливо провести на території 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області. У список увійшла і Сартанська ОТГ.

Місцеві жителі обурилися. На позачерговому засіданні сільської ради депутати направили звернення до Президента України, ЦВК і Донецької обласної державної адміністрації щодо можливості проведення виборів в Сартанські об'єднаної територіальній громаді. Їх підтримають і нардепи.

Відповідальність за скасування виборів у вісімнадцяти новостворених територіальних громадах, зокрема в Сартані під Маріуполем, народний депутат Вадим Новинський покладає на Центральну виборчу комісію, яка посилається на висновки Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій. Водночас на своїй сторінці у Facebook політик заявив: жоден закон не дає цим тимчасовим органам влади повноважень позбавляти півмільйона українців права голосу. Вадим Новинський, а також народний депутат Сергій Магера та депутат Маріупольської міської ради Кирило Папакіца закликали Президента проконтролювати законність дій чиновників.

«Ми вважаємо, депутати від опозиційного блоку, що Верховна Рада не повинна стояти осторонь. Нами підготовлений законопроект, який вже зареєстрований під номером 3976. Цим законопроектом ми примушуємо або хочемо примусити Центральну виборчу комісію виконати свої функції-організувати вибори», - зазначив народний депутат України Сергій Магера.
«Після того, як ми зараз подамо позов до адміністративного суду, ми чекаємо призначення судового засідання, наші інтереси представлятиме адвокат і ми сподіваємося, що буде розглянуто в позитивну сторону. Люди готові голосувати, місцева влада готова забезпечувати безпеку на цих територіях, і жителі хочуть це зробити і хочуть скористатися своїм конституційним правом», - зауважив Кирило Папакіца.