11:08, 13 жовтня

Новий вид шахрайства – посилка з сюрпризом за ваші гроші

Якщо вам надійшло відправлення, яке ви не замовляли, рекомендуємо відмовитися, оскільки це може бути шахрайською схемою. Саме такий коментар від Укрпошти отримала наша колежанка пані Ірина. На її ім’я прийшла посилка.

поділитись:
Новий вид шахрайства – посилка з сюрпризом за ваші гроші - фото 1

 

Все почалося з повідомлення у вайбері, мовляв, на жінку чекає відправлення, яке треба забрати. І доставка - безкоштовна. Ім'я, номер телефону, домашня адреса та індекс були вказані правильно. Єдине, з чим наплутали, - район. Замість Кальміуського - Лівобережний.

 

Пакунок жінка вирішила забрати, адже думала, що там сертифікат з нещодавніх онлайн-тренінгів, ділиться жертва шахрайства Ірина Гусак. Однак на місці з'ясувалося, без оплати відкрити посилку не можна.

«Це був конверт звичайний, все на ньому було нормально, тому я відкрила. Там саме, у тому відділенні я відкрила цей конверт. І побачила шматок конверту від платівки. Співробітники поштового відділення також були вражені, тому що вони такого, кажуть, ще не бачили, з таким не стикалися ніколи. І я з таким не стикалась», - каже жінка.

Коштував ось такий презент загалом 138 гривень. 110 - відправнику та 28 - за послуги Укрпошти. Однак пані Ірина вирішила не звертатися до керівництва пошти чи поліції, мовляв, сума не така вже й велика. Проте, аби від подібної пастки захистити інших, зробила публікацію в соцмережі.

За коментарем ми звернулися також і до Укрпошти.

«Укрпошта закликає клієнтів бути уважними, аби не стати жертвою недобросовісних платників. Та радить звертатися до поліції у випадку підозри шахрайства. В свою чергу, Укрпошта в разі виявлення таких таких порушень також звертається до правоохоронних органів для подальшого розслідування можливих шахрайських схем».

Зі свого боку, правоохоронці наголошують: якщо ви нічого не замовляли, то забирати посилку, ба більше, її оплачувати - не варто, адже це може бути шахрайською схемою.

«Згідно зі статтею 190 Кримінального кодексу України, залежно від тяжкості скоєння злочину, яке передбачає собою шахрайство, може очікувати така кримінальна відповідальність: від сплати штрафу у розмірі від 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, до 12 років позбавлення волі», - акцентує пресофіцерка Маріупольського районного управління поліції Мирослава Попова.

Також у поліції додали: замовлення завжди слід перевіряти одразу у поштовому відділенні та тільки у разі, якщо вас все влаштовує, віддавати за нього гроші. А якщо ви вважаєте, що все ж стали жертвою шахраїв, то варто звернутися за номером 102, або написати заяву у найближчому відділку.

А щодо проблеми пані Ірини, у поліції вже зареєстрували цей випадок та проводитимуть додаткову перевірку.