19:30, 11.02.2020

Обережно - бурулькопад!

Тільки-но стовпчик термометра перевищує нульову позначку, шматки льоду із дахів будинків починають падати на землю. Деякі нарости сягають декількох кілограмів і завдовжки з метр.

поділитись:
Обережно - бурулькопад! - фото 1

Аби містяни не потрапили в халепу - Олександр від ранку - на чергуванні. Збиває лід. На один будинок йде приблизно година. Крижані нарости лише здалеку маленькі. Насправді - важать багацько!

"Одну ось зриває-хороша бурулька. До 10 кг. 10 напевно точно є. Зараз вони ніби подрозморозились, їх легше от знімати, а з ранку був мороз-вони міцно трималися, доводилося і молотком збивати", - розповідає рятувальник Олександр Тітов.

Даху дістаються - на вишці. Куди важче - збивати бурульки з вікон під'їзду. Як ось довелось сьогодні. А мешканцям багатоповерхівок спеціалісти радять відразу повідомляти керівним компаніям, що на будинку - крижані нарости.

"Вчора була зібрана заявка-сьогодні вже з ранку працюють комунальні підприємства. Також сьогодні зібрані заявки на завтрашній день. Надається допомога нашим ОСББ по видаленню даних небезпечних бурульок", - зазначає начальниця відділу сприяння та створення ОСББ Галина Дьошкіна.

У двох районах Маріуполя - Центральному та Приморському - лід збивають рятувальники. Ще пів міста - в зоні відповідальності комунальників. Та роботи вистачає всім.

"Треба зняти небезпечні бурульки, які загрожують своїм падінням, здоров'ю людей, і тим самим їх травмувати. Це перш за все житловий фонд, з скатними шатровими покрівлями, це установи - дитячі садки і школи, що знаходяться в районі", - розповідає начальник Рятувальної аварійно-водолазної служби Олександр Татай.

А тим, в кого такі бурульки з'явилися на балконі-варто подбати про безпеку інших. Та збивати льод самостійно. Бо навіть маленька може добре вдарити, якщо буде летіти з висоти.