20:25, 11.11.2020

ОСББ Маріуполя отримали нові саджанці для озеленення

У Маріуполі ОСББ отримали саджанці дерев і чагарників від громадської спілки "Зелений центр Метінвест". Як правильно посадити рослини та доглядати їх восени, активісти навчили мешканців під час майстер-класу.

поділитись:
ОСББ Маріуполя отримали нові саджанці для озеленення - фото 1

Чи приживуться дерева та кущі на подвір'ї багатоповерхівки? Про це хвилюється пані Ірина. Жінка вже декілька разів отримувала рослини від "Зеленого центру Метінвест", але не всі залишилися в саду.

«На кожну дільницю у нас розподілений двір. Це дитячий майданчик, для Пенсійного віку, тобто наші лавочки, де спортивний майданчик, теж потрібно розуміти, яке рослина потрібно посадити», - каже голова ОСББ Ірина Бондарчук.

Ялівці, дуби та туї. Саджанці отримають 260 будинків об’єднань співвласників. Як за ними доглядати, розказують представники садового центру - партнери "Зеленого центру Метінвест".

«Головне, рослина вибирати саме здорове. І знову ж таки краще, щоб рослина була вирощена саме в контейнерної формі», - розповідає представниця садового центру "Green City" Інна Зайцева.

Також на майстер-класі учасників навчили користуватися сучасною технікою.

«Формування крони ялівців. У Європі сильно ця культура розвинена, тому користується це все попитом. Можемо цей же акумулятор переставити в газонокосарку на чотирьох коліщатках», - показує регіональний представник компанії "Андреас Штиль" Максим Токмачов.

Аби доглядати за насадженнями маріупольцям було легше і швидше, фахівці пропонують користуватися сучасним обладнанням.

«Граблі, лопати шкрябати листя, збирають сміття, а зараз технології дозволяють це зробити більш цікаво, захоплююче і легко за допомогою акумуляторної повітродувки або електричної», - каже директор садового центру "Green City" Олексій Репка.

Щорічна акція "Посади дерево" - наступний етап проєкту FOREVER GREEN від "Зеленого центру Метінвест". Організатори кажуть, вже незабаром створять для учасників консультаційний центр. Туди можна буде звернутися з питаннями про догляд за садом.

«Для того, щоб Отримати відповідь, треба буде просто звернутися на електронну пошту "Зеленого центру", описати питання і докласти фотографію», - розповіла координаторка громадської спілки "Зелений центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

За програмою Forever Green цього річ активісти "Зеленого центру Метінвест" висадять близько тисячі дерев і рослин.