10:51, 16.01.2020

ОСББ Маріуполя стануть більш енергоефективними

У 2020 році у маріупольських об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з'явилася унікальна можливість провести комплексну термомодернізацію своїх будинків. Для цього вони можуть взяти участь відразу в двох програмах.

поділитись:
ОСББ Маріуполя стануть більш енергоефективними - фото 1

До успішно працюючої четвертий рік програми «Теплі кредити» додалася нова - «Енергоефективний будинок». Уже сім об'єднань зацікавилися даною ініціативою.

Нову програму затвердили маріупольські депутати на грудневій сесії міської ради. З цього року вона починає діяти. За словами начальника управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагна Мнацаканяна, вона реалізується спільно з державним Фондом енергоефективності.

«Ми розробили міську програму співфінансування. ОСББ пропонується компенсація до 80% від вартості матеріалів і робіт. Тоді як «теплі кредити» передбачають тільки відшкодування за матеріали. Також місто задекларувало 20% компенсації відсоткової ставки, 2% залишається «на плечах» ОСББ», - розповів Ваагн Мнацаканян.

Він додав, що нова програма може бути реалізована за власні кошти об'єднань: «Наприклад, якщо ОСББ накопичило коштів для установки індивідуального теплового пункту, то жителі можуть без кредитів подати заявку і отримати компенсацію у вигляді гранту на реалізацію проекту».

Перевагою програми є відсутність прив'язки до бюджетного року. Проект може реалізовуватися до трьох років.

«Енергоефективний будинок» передбачає два варіанти термомодернізації. Пакет «А» (легкий) - передбачає заміну системи опалення, трубопроводів, індивідуального теплового пункту. Місто компенсує 20% витрачених коштів. Пакет «Б» передбачає комплексну термомодернізацію будинку, що включає утеплення фасаду та покрівлі. Згідно з цим варіантом місто компенсує 30%.

Як зазначила голова ОСББ «Фортуна-33» Алла Овсієнко, жителі зацікавлені в реалізації нової програми. Вони вже відчули позитивні зміни від участі в «Теплих кредитах». За два роки встановили освітлення в під'їздах, замінили вікна, лічильник і встановили другі двері в під'їзді.

«Результат ми бачимо. У під'їзді і в квартирах стало тепліше. Сподіваємося, що нова програма дасть нам ще більше можливостей», - підкреслила вона.