15:51, 08.04.2020

Павло Кириленко розповів, чому на Донеччині ще не відкрили ринки

Для того, щоб на Донеччині відкрилися ринки - потрібно виконати всі умови, які зазначені в постанові головного санітарного лікаря, наголосив Павло Кириленко. Зараз органи місцевого самоврядування створюють комісії, які будуть стежити за виконанням всіх необхідних вимог.

поділитись:
Павло Кириленко розповів, чому на Донеччині ще не відкрили ринки - фото 1

Головна умова – суб’єкт господарювання повинен бути зареєстрованим як оператор надання ринкових послуг. Крім того, треба виконати всі вимоги, зазначені в постанові Міністерства охорони здоров’я. Їх в документі 6.

Зокрема - один відвідувач на 20 кв. метрів торговельної площі, дотримання відстані в черзі між покупцями не менше 1,5 метри, забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту, дотримання протиепідемічних заходів, а для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі не менше 3 метрів.

Питання відкриття ринків керівництво області щоденно обговорює з Києвом, зазначив Павло Кириленко. Зараз вже є бачення як вирішити це болюче питання.

«Після надходження цієї постанови, була розроблена і прийнята постанова головним санітарним лікарем Донецької області з розширеним переліком, яка не суперечить постанові головного санітарного лікаря країни про функціонування ринків. Є певні бачення, зокрема, і профільних міністрів, про взагалі заборону функціонування ринків. Але, при умові функціонування вказаних постанов, і (виконання) дій вказаних в постанові, органи місцевого самоврядування отримають розпорядження, як треба діяти».

Для контролю буде створена спеціальна комісія, яка перевірить виконання всіх вимог. Інструкції міста Донецької області отримають найближчим часом, зазначив Кириленко.

Як телеканал "Сигма" писав раніше, в Маріуполі сформували першу робочу групу, до якої увійшли представники міськради, поліції, держсспоживслужби і лабораторії. Всього, комісій буде 10. Якщо умови роботи ринків не відповідатимуть всім нормам, підприємцям будуть виписувати штрафи, заявив мер міста Вадим Бойченко. Перше порушення - 170 000 гривен, друге - 340 тисяч, третє - закриття ринку.