19:08, 25.05.2020

Пенсіонери Донеччини отримають 10 тисяч продуктових наборів

Це спільна акція Фонду Ріната Ахметова, компаній Метінвест та ДТЕК

поділитись:
Пенсіонери Донеччини отримають 10 тисяч продуктових наборів - фото 1

Вони багато років віддали важкій праці у промисловій сфері. Заради процвітання країни не шкодували власного здоров’я. Нині вони й самі потребують додаткового захисту та турботи. Через вимушену самоізоляцію тисячі ветеранів праці зіткнулися з нестачею продуктів. Найважче тим, хто опинився у зоні збройного конфлікту на Донбасі.

Пенсіонери Донеччини отримають 10 тисяч продуктових наборів - фото 18040

 

Нелегка шахтарська праця та кохання. Цьому присвячує свої вірші 94-річний житель Покровська Володимир Федоров. Перші рядки написав, коли уже був на пенсії. Нині доробок складає понад 15 збірок.

«Тато в мене поет, який почав писати вірші в 70 років. Крайня книга «Гідність у спадок». Уже більш сучасна, вже біографія тут все є», - розповідає донька пенсіонера.

Каже, про життя батька можна написати окрему книгу. Студентом Володимира Федорова силоміць вивезли до Німеччини. Визволення довелося чекати кілька років. Нелюдські умови позначилися на здоров’ї – проблеми з легенями, серцем та зором. Та попри це отримав дві вищі освіти, викладав в інституті.

«Працював начальником вугільної експлуатаційної дільниці. Найвища посада, яку міг займати безпартійний», - розповідає пенсіонер Володимир Федоров.

У Володимира Федорова 5 дітей, 9 онуків та 11 правнуків. Та нині уся велика родина розкидана по різних країнах.
Нині Володимиру Федорову важко пересуватися. Він не виходить надвір. До хронічних проблем зі здоров’ям додалася загроза захворіти на коронавірус. Щоб не наражати літніх людей на небезпеку, але не залишити без уваги - Фонд Ріната Ахметова запровадив окрему соціальну акцію.

«Допомагати тут і зараз тим, кому це необхідно найбільше - це принцип, за яким роботає Фонд Ріната Ахметова. Зараз більше інших у допомозі потребують люди похилого віку, які проживають в зоні збройного конфлікту. На них в останні роки звалилося безліч випробувань, останнє з яких - коронавірус. Тому Фонд Ріната Ахметова, разом з ДТЕК та компанією Метінвест доставлять 10 тисяч продуктових наборів ветеранам праці, які проживають на Донбасі», - зазначила директорка проєктів та програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Володимир Федоров став одним із перших, хто отримав продукти. Набір волонтери залишають під дверима оселі ветерана. А вже за мить той роздивляється вміст пакету.

«Найголовніше - це увага. І це дуже приємно, дуже приємно. І йому, і мені, і всім нам, що про нього пам'ятають».