14:40, 14 січня

Пірнання за будь-якої погоди. У Маріуполі і досі купаються в морі

Моржі кажуть, така звичка покращує імунітет і загальне самопочуття. Як правильно загартувати організм для водних процедур в екстремальних температурах?

поділитись:
Пірнання за будь-якої погоди. У Маріуполі і досі купаються в морі - фото 1

Легкий одяг і руханка для розігріву. Олександр уперше пірнув у холодну воду 11 років тому. Каже, підготовку починав із контрастного душу, потім поступово знижував температуру.

«Тому що я був мерзляком. І мені захотілося трансформувати свою особистість, змінитися. Так, не буду приховувати, я перехворів в перший же раз. Але після цього я за весь час хворів буквально пару раз», - розповідає голова маріупольського клубу моржів Олександр Лопанов.

Відтоді хлопець не зупинявся, навіть коли стовпчик термометра падав незвично низько.

«Коли засипало все місто снігом, все паралізувало, 14-й рік. Температура тоді впала до -25. Ось це було саме екстремальне, оскільки, коли я викупався, я відчув, що в воді мені набагато тепліше, ніж на вулиці», - каже хлопець.

Для любителів зимового пірнання на пляжі обладнали тренажерний майданчик і роздягальні.

«Це все - здоровий спосіб життя. Всім раджу, особливо - молоді».

Приходить сюди і пані Людмила. Жінці - 73. Пірнає вже більше 15 років. Говорить, для моржування найкраще підходить суха та безвітряна погода. А ось легка льодова кірка на морі вкрай небезпечна.

«Минулого разу, коли я не пішла в воду, а все-таки один вирішив скупатися. Так він порізав все своє тіло», - розповдає досвідчена моржиха Людмила Голубенко.

Вона пірнає щодня. Чоловік пані Людмили теж інколи пірнає в крижану воду.
Моржі вважають: зимове пірнання береже їх від застуд та зміцнює імунітет. Однак медики попереджають: крижана вода може, як додати сил, так і дуже нашкодити!

«Організм отримує в прямому сенсі слова стрес, шок. І ось коли організм тренований, ось тоді вже можна давати, посилювати навантаження або там зменшувати їх. Але ні в якому разі не можна цим займатися особам з хронічною патологією», - наголосив лікар Олександр Лазаренко.

Ще одна порада від лікарів: максимально обмежити такі водні процедури в часі.