20:09, 28.05.2020

"Податкові канікули" для підприємців Маріуполя. Хто отримає визначатиме спеціальна комісія

У міськраді ухвалили програми з підтримки бізнесу. Тих, хто через карантин був змушений припинити роботу, звільнили від податків. Але не всіх.

поділитись:
"Податкові канікули" для підприємців Маріуполя. Хто отримає визначатиме спеціальна комісія - фото 1

Два місяці на карантині та десятки тисяч гривень збитку. Пані Ангеліна розповідає, у березні закупила новий товар - купальники - готувалася до весняного сезону. Але зараз усі речі вдома.

Майже 30 років жінка працює на цьому ринку. Щомісяця витрачає близько півтори тисячі гривень на податки та збори. А на аренду місця - чотири тисячі. Але як сплачуватиме ці сумми у травні - не знає.

"Ось я два тижні торгую і я за два тижні продала три дешевих купальника. Тільки люди приходять, дивляться і говорять: грошей немає".

Тому для бізнесу в міськраді затвердили "податкові канікули". З червня до вересня. Взяти участь в пільговій програмі можуть підприємці першої та другої групи. Але тільки ті, хто призупинили роботу на карантині. Пан Ігор частково працював. Тому на полегшення не розраховує. Планує зовсім закривати свої торгові об'єкти через великі збитки. Цей, на Лівобережжі, працює останній день.

"Через те, що ми гібридно працювали. Десь абияк змогли відпрацювати при тому, що ми витратили великі кошти на антисептики, рукавички, маски. Ми їх купували по 30, по 40 гривень".

У департаменті економіки кажуть, мета програми - підтримати підприємців, які взагалі залишилися без прибутку. Тому всі заявки другої групи перевірятиме спеціальна комісія. А першу звільнили від податків і так. Надіслати документи необхідно через ЦНАП до першого липня.

"Для тих і інших категорій не можуть бути однакові умови, тобто підприємці, які не працювали, вони дійсно постраждали більшою мірою, ніж ті, хто отримував дохід. Хоча і ті, хто отримував дохід теж знизили свої обсяги, але тим не менше вони отримували дохід", - каже директор департаменту економіки Євген Бодягін.

Також підприємців звільнили від сплати єдиного соціального внеску з березня по травень.