10:10, 17.10.2020

Подорожувати Європою українці поки не зможуть - країни ЄС визначили нові критерії

Через пандемію Рада Європи прийняла єдині підходи та індикатори для людей, які подорожують між країнами ЄС. Вільно подорожувати дозволять лише тим, хто прибуде із "зелених" країн.

поділитись:
Подорожувати Європою українці поки не зможуть - країни ЄС визначили нові критерії - фото 1

Цього тижня Рада Європи прийняла єдині підходи та індикатори для людей, які подорожують між країнами Європейського регіону. Теперь можливість перетинати кордони між країнами визначається за трьома критеріями: охоплення тестуванням, захворюваність (інцидентність), частка позитивних тестів серед всіх проведених досліджень методом ПЛР.

Враховуючі ці показники встановлюються рівні епіднебезпеки: червоний, жовтий або зелений. Є також ще один - сірий. В таку зону потрапляють країни, які не відповідають критерію за охопленням тестуванням.

Жителі країн зеленого рівню зможуть вільно пересуватися по Європі, для туристів з жовтих або червоних країн будуть встановлюватися обмеження.

Зараз Україна не відповідає жодному з трьох критеріїв, зазначив на онлайн брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Ми потрапили у сіру зону. Щоб вийти з неї України потрібно буде проводити більше 300 тестів на 100 000 жителів. Зараз цей показник в середньому по країні становить 120 тестів на 100 000 чоловік. При цьому, частка позитивних тестів на COVID-19 повинна становити не більше 4%. В Україні цей показник поки 18%. Також захворюваність не повинна перевищувати 25 осіб на 100 000 жителів - в нашй країні вона становить 179 осіб.