18:55, 19.10.2020

Помаранчева зона. Відсьогодні у Маріуполі діють нові правила адаптивного карантину

Правила помаранчевої зони - обмеження у транспорті, кав'ярнях, спортивних залах, лікарнях та закладах освіти. Яких ще установ торкнулися обмеження та які вимоги обов'язкові до виконання?

поділитись:
Помаранчева зона. Відсьогодні у Маріуполі діють нові правила адаптивного карантину - фото 1

Кожен робочий тиждень Артем починає у спортзалі. По декілька підходів на м'язи грудей, потім - рук. Тренується тільки в масці.

«Коли дізнався, що зали будуть працювати - добре. Тому що, коли вони закрилися в квітні, було трохи неприємно, все набрали зайву вагу. Насправді дуже радий, що зали працюють, звичайно з дотриманням карантинних норм. У масках, звичайно, трохи не зручно, але краще щось, ніж нічого», - каже відвідувач спортивного клубу.

Відсьогодні у місті діють нові правила адаптивного карантину. У спортивних залах відтепер має бути лише один відвідувач на десять квадратних метрів.

«У нас 370 квадратів, 37 осіб вміщує наш клуб. Всіх норм ми дотримуємося. В принципі, всі розуміють, тому що це не тільки у нас в клубі, це в принципі у нас в країні, світі ця ситуація. Тому ніхто не перечить, все в масках, якщо навіть хтось забуває маски у нас все є в наявності», - каже директорка спортивного клубу Руслана Краснова.

Такі ж вимоги й до кількості відвідувачів в магазинах. Дозволено проводити масові заходи, але не більше ніж для 20 осіб та з дотриманням відповідних правил. Карантинні обмеження стосуються й громадського транспорту. Пасажирам дозволено займати лише половину сидячих місць. Утім, поки що в місті ці вимоги оминають.

Заборонено відвідування навчальних закладів групами більше 20 людей, окрім закладів дошкільної, середньої, позашкільної та спеціалізованої освіти. Однак, до 30 жовтня школи Маріуполя - на канікулах. А маріупольські виші проводять заняття дистанційно.

«Діяльність надання послуг громадського харчування можливе тільки за умови наповненості не більше 50 % посадкових місць, тобто, якщо є ресторан, то не більше 50 % має бути зайнято. Також обмежені планові госпіталізації, окрім тих станів, які необхідні для збереження життя людини і можуть привести до критичних станів», - розповів міністр охорони здоров'я України Максим Спетанов.

Забороняється діяльність закладів у нічний час - з 24 до 7 години та розважальних зон у торгових центрах. Робота хостелів і туристичних баз, окрім готелів також поки призупинена.