12:40, 10.05.2020

Послаблення карантину. Кафе і ресторани почнуть працювати

Наступного тижня кав'ярні та заклади харчування готуються до відкриття. Багато з них на карантині працювали в режимі доставки. Як планують працювати вже з 11 травня?

поділитись:
Послаблення карантину. Кафе і ресторани почнуть працювати - фото 1

 

Невелике кафе в одному з районів Маріуполя. До карантину тут часто проводили майстер-класи для дітей. Нині - стільці порожні. Та кухня продовжує працювати - на доставку.

«Якщо у нас є замовлення по телефону, я їх сама приймаю і на наступний день викликаю когось одного зі співробітників. Щоб нас не було тут багато. Дотримуємося всіх санітарних норм. Все з санітарними книжками, всі засоби гігієни», - каже власниця кав'ярні Наталя Логозинська.

Неподалік, у Наталі є ще ятка зі стравами швидкого приготування. Тут робили паніні. Та - обладнання перенесли до кафе. Тож тепер італійським смаколиком - пригощатимуть у самому закладі.

«З можливістю з понеділка відкритися фастфуду, кавові і кафешках літні майданчики, у нас все готово. У нас тут на кафе теж є віконце, теж є прілавочек, які ми можемо, якщо люди прийшли, вони можуть нам через вікно як би сказати. І ми їм подаємо, і вони самі себе тут обслуговують», каже власниця.

Уряд дозволив відкритися кафе, ресторанам і кав'ярням. Та лише за певних умов. Працювати зможуть літні майданчики просто неба.

Послаблення карантину. Кафе і ресторани почнуть працювати - фото 16440

 

Столи розставлятимуть на відстані півтора метра. Відпочивати можна лише у двох, не беручи до уваги дітей. Меню до рук - не даватимуть. А їжа та напої - будуть у одноразовому посуді. В цьому кафе поки ознайомлюються з вимогами. Тож заклад і далі буде на замку.

«На жаль, з наступного тижня ми не відкриємося. Але сподіваємося в цьому місяці, в кінці, можливо, або в червні ми вже відкриємо двері для наших гостей», - каже директор кафе Микита Леуцький.
Послаблення карантину. Кафе і ресторани почнуть працювати - фото 16441

 

Також з наступного тижня уряд планує відкрити для відвідування парки, сквери та зони відпочинку. Проте перебувати там можна буде лише у захисній масці. Адже карантинні обмеження діятимуть принаймні до 22 травня.

Послаблення карантину. Кафе і ресторани почнуть працювати - фото 16458