19:55, 20.01.2020

Працівники кафе у центрі міста залишилися без роботи та грошей

Кафе "Цибуля", працювало у самому центрі. У пошуках правди люди звернулися на нашу "гарячу лінію". Розповіли - коли заклад закрився, їм не виплатили зарплату, ще й - офіційно не звільнили.

поділитись:
Працівники кафе у центрі міста залишилися без роботи та грошей - фото 1

Пані Наталя працювала в кафе "Цибуля" посудомийкою. Згадує, пройшла співбесіду, стажування та згодом стала до роботи. Їй офіційно підписали трудовий договір та внесли дані в трудову книжку.

"Пять с половиной месяцев проработали, нам давали деньги на карточку, а половину в конверте. Расчетки были, ну просто квитанции, ну не квитанции, а просто листочек управляющая дала, кто сколько отработал, зарплата, мы расписывались и все" – каже колишня працівниця.

Її колега - пані Олена додає, отримувала зарплату тільки три місяці. А ось в середині вересня кафе закрили. І залишок грошей люди не отримали. Роботодавець надав розписку, що поверне кошти. Проте надходжень немає досі та й працівників офіційно не звільнили.

"Теперь мы официально не можем не уволиться, нас не увольняют. Бухгалтер нам сказала, что звонила кассир ей, и она сказала, что я с вами не работаю, в трудовых пишите, что хотите сами, он мне тоже должен восемь тысяч, все" – каже працівниця кафе Олена Попова.
 
"Уже обратились и в прокуратуру, написали заявление и дали нам следователя, следователь тоже ничего не делает, говорит, что не может найти. Но как не может найти если это кафе из государственного бюджета выделены ему деньги на развитие" – каже ще одна працівницякафе Наталя Варава.


Ми ж змогли зв'язатися з ексвласником кафе. Роман запевнив, нікого обдурювати не збирався. Наголосив, заклад збанкрутував.

"Сейчас мы подали все документы в суд на банкротство. Будет процедура банкротства, продажа оборудования и возврат людям денег. Все мое майно арестуют и продадут, все что было в кафе. Все оборудование, чтоб возместить людям зарплаты и ряд других задолженностей" – каже ексвласник кафе Роман Літвінчук.

Додав, зробити записи про звільнення в трудовій книжці може колишня керівниця його кафе. У неї є відповідний наказ та печатка. Нам жінка інформацію підтвердила.

"У меня есть печать, у меня есть записи, я у бухгалтера спрашивала, как это нужно записать, но не все поприносили книжки, кому-то я записала. кому -то нет" – каже керівниця кафе Наталя Іорданова.

У поліції ж пояснюють, заяви зафіксували, ведеться досудове рослідування.

"За даним фактом відкрито кримінальне провадження з ч.1 ст.151 ККУ, це невиплата заробітної плати, пенсії чи стипендії або іншої заробітної плати, або інших встановлених зконом виплат. Санкція цієї статті передбачає позбавлення воля строком до 2-х років з позбавленням права обіймати певні посади" – розповіла речниця Центрального відділу поліції Мирослава Попова.

А ось у профільному департаменті розповіли, зв'язок з підприємцем підтримують. Тим більше, що грант на відкриття бізнесу він отримав за програмою "Український донецький куркуль". Зокрема, з міського бюджету - близько шестисот тисяч гривень. Зараз згідно документів чоловік припинив діяльність у цьому приміщенні та шукає нове для продовження реалізації проєкту.

"Нет трудоустроенных, в августе месяце со всеми работниками они, распрощались, то есть уволили, и задолженностей по зароботной плате не значится. У нас нет информации, что он подал в суд на банкротство, потому что банкротство довольно сложный процесс" – зазначив директор департаменту з питань економіки Євген Бодягін.

Юристи ж попереджують, аби не потрапити в таку ситуацію - зверніть увагу на трудовий договір, там чітко повинні бути прописані всі умови. Крім того, варто перевірити інформацію про саму організацію, в якій збираєтеся працювати.

"Нужно зайти в реестр, по коду КПО узнать где фирма зарегистрирована и сразу найти внятную информацию о том, кто это и что это и самое главное, эти фискальные службы, любой трудовой договор должен быть зарегистрирован" – каже юрист Олександр Магдаліц.

Попереджає, зберігати всі відповідні документи - обов'язково, а якщо виникла схожа ситуація - в першу чергу треба звернутися до управління Держпраці, або фіскальної служби.