18:55, 16 вересня

Представники Групи Метінвест відзвітували про діяльність на громадських слуханнях

Зменшення викидів та модернізація обладнання. Фахівці Метінвесту розповіли про реалізацію екопроєктів на підприємствах та подальші плани оновлення у цехах.

поділитись:
Представники Групи Метінвест відзвітували про діяльність на громадських слуханнях - фото 1

Понад 15 мільярдів гривень - в екологічні проєкти на підприємствах Маріуполя. Відзвітували представники Групи Метінвест на громадських слуханнях. Зокрема на комбінаті "Азовсталь" оновили системи аспірації доменних печей, завдяки чому - знизили викиди пилу. Встановили рукавні фільтри на піч-ківш у конверторному цеху, що дозволило зменшити пил на шістдесят відсотків. І робота триває, наголошують фахівці. Нині - будують нову аспіраційну установку у киснево-конверторному. Проте додають, терміни доведеться подовжити на рік. З декількох причин.

«Здесь нет одного какого-то фактора, здесь набор этих факторов. В основном эти причины лежат в плоскости технологической, плоскости конструктива, в отсутствии тех квалифицированных специалистов, проектантов, инженеров, которые могут нам позволить качественно по итогу запустить этот проект», - зазначив директор департаменту сталого розвитку та екологічного менеджменту групи Метінвест Віталій Коваленко.

Віталій Коваленко додає, крім того, затримка виникла через пандемію. Так, іноземні підрядники просто не могли приїхати до України та розпочати роботу над проєктом. Стосовно цього у містян виникли запитання.

«Мы не единственный город, который занимается металлургией. Подскажите, пожалуйста, как решаются подобные вопросы в Кривом Роге, Запорожье? И особенно интересует, есть ли какая-то поддержка на государственном уровне, вот эта ситуация с неполучением виз для индийской делегации», - депутатка міської ради Христина Ходаріна.

Фахівці підкреслюють, такої допомоги від держави немає. Та аналогічної аспіраційної установки в Україні - жодної.
Крім того, містян цікавила ефективність нового очисного обладнання.

«Новые конструкции отвечали требованиям европейских норм. То, что мы уходим от содержания пыли, так как требует украинское законодательство, мы идем уже на шаг вперед и прописываем эти европейские нормы. Но в обязательном порядке, все учитывается в требования тех задания», - наголошує директор охорони праці, промислової безпеки та екології МК "Азовсталь" Сергій Калиниченко.

Запитання ставили всі охочі. Одні - вимагали відповідей, інші - пропонували спільну роботу. Зокрема, озеленення території як міста, так і поблизу комбінатів.

Загалом, представники Групи Метінвест підкреслили, нині - будівництво нового очисного обладнання - у фазі, коли припинити роботи - неможливо. Пообіцяли, проєкт завершать вже в кінці наступного року.