15:20, 04.11.2020

Рік роботи голови Нацкомісії з регулювання енергетики. Чи є результати?

НКРЕКП - мозковий центр української енергетики, який визначає ціни у наших платіжках - рік тому очолив Валерій Тарасюк. Без спецперевірки спецслужбами. НАЗК вже з’ясовують, чи не причетний пан Тарасюк до офшорних компаній.

поділитись:
Рік роботи голови Нацкомісії з регулювання енергетики. Чи є результати? - фото 1

Колишній бізнесмен перед призначенням переписав бізнес. На брата. Поширена, але сумнівна як на інтереси держави практика, - каже експерт Борис Кушнірук.

«Прямо чи опосередковано він буде отримувати від цього якийсь доход а це вже конфлікт інтересів. Спадщину залишив брату, подарував», - зазначає Борис Кушнірук.

Схеми працюють, - певен член депутатської комісії Валентин Наливайченко. Має докази того, що фірма, близька до Валерія Тарасюка, отримує надвигідні підряди від комунальників столиці.

«Київсвітло» так зване комунальне підприємство. І от цей трест «Київелектромонтаж» якраз був і є підрядником всього освітлення міста Києва. Це насправді величезні гроші. Це було ніщо інше, ніж використання посади в уряді, владі для того, щоби рідному брату отримати контракт на 132 мільйони, 500 тисяч гривень. Це тільки один контракт», - наголошує народний депутат, Голова Служби безпеки України 2014-2015 Валентин Наливайченко.

Валентин Наливайченко каже – є бізнесовий слід українського чиновника і за кордоном.

«Ми не просто так розшукали одну, як ми думаємо, бізнес структуру пана Тарасюка на Кіпрі. Ми зараз серйозно працюємо з американськими партнерами і розпочали розшук інших і офшорів».

Мовчазною згодою пустили до наших розеток російські кіловати і дали дорогу «фірмам-прокладкам» - такі підсумки роботи НКРЕКП за рік, - каже експерт з енергетики Юрій Корольчук. Це отримало назву так звано «торгівля повітрям». В умовах такої нечесної гри першими постраждали державні виробники електроенергії. І тепер до зими вони - не готові.

«Центренерго в першу чергу - в них наприклад є дефіцит вугілля. А вони є учасником ринку електроенергії. Вони наприклад сьогодні вже включають в роботу свої блоки і в них на складах лежить вугілля на десять днів. Це хіба не колапс? Колапс буквальний».

Валерій Тарасюк такого песимізму не поділяє. Про це заявив у одному з недавніх інтерв’ю.

«Ніякого колапсу у нас немає. Та й не було. Цей міф про колапс розганяли. Колапс - коли у нас на складах немає вугілля, газу і коли "віялові" відключення. А у нас склади переповнені, газосховища переповнені, все працює, всі електростанції працюють і хочуть працювати».

 

«Як нема колапсу, якщо є проблема дефіциту коштів по-перше? В тому числі для виробників відновлюваних джерел енергії можуть виникати проблеми з покриттями піків споживання електроенергії. Ранкові і вечірні. У критичних моментах можемо і говорити про віялові відключення. Тому що попри наявність запасів вугілля ті підприємства, які також є учасниками енергоринку, те ж Центренерго, у нього якраз є брак, дефіцит вугілля. І замість нього ніхто не зможе включитися додатково у систему», - наголошує експерт з енергетики Юрій Корольчук.

У НКРЕКП уже заявляли про, нібито, тиск депутатів, втім з якогось дива не йдуть на якнайширшу, публічну співпраці з НАЗК - дивується експерт Юрій Корольчук. Тим часом парламентська слідча комісія зауважила - днями нацрегулятор терміново скасував ліцензію другій компанії-енерготрейдеру з-під покрову Валерія Тарасюка.