19:40, 04.08.2020

Розваги на карантині. Що варто знати батькам про батути

Для атракціонів існують певні правила. Як працюють вони під час карантину та що потрібно перевірити аби убезпечити малечу?

поділитись:
Розваги на карантині. Що варто знати батькам про батути - фото 1

Пан Віктор щодня разом із онуками прогулюється містом. Каже - Костас і Нікос обожнюють бавитися на батуті. Тож, дозволяє їм такі забаганки навіть під час карантину.

"Не дуже боюся. Бачу навіть без маски, ну людей зараз мало. Вони полюбляють це місце. Головне головою у них не стрибати, оце основне", - впевнений дідусь.

За правилами оператор обов'язково повинен провести попередній інструктаж, перевірити зовнішній вигляд дитини та чи немає у її кишенях небезпечних предметів.

Операторка Майя розповідає, у працівників та відвідувачів обов'язково мають бути маски. Біля атракціону є антисептик. Стежать тут і за чистотою - дезінфікують батут кожного ранку та як забрудниться - миють. Та - фіксують це.

"Журнал щоденної технічної перевірки і обслуговування атракціону. Ми всі вчотирьох моєму його, тому що дуже важко".

Наголошує - аби діти не травмувалися, є спеціальні правила.

"Зараз під час карантину запускаємо тільки 10 дітей. В носочках вони повинні бути, ну і в спортивному одязі, перевіряємо обов'язково, що б не було сторонніх предметів, що б не поранилися. Попереджаємо, що не потрібно перевертатися. 10 дітей нам видно їх добре, і ми спостерігаємо за ними".

Додає - за два роки роботи нещасних випадків - не було. Однак аптечка - все одно обов'язкова.

У будь-якому разі під час дитячих ігор батькам слід пильнувати за малечею, наголошують фахівці.

У держпродспоживслужбі наголосили - за такими об'єктами власники стежать самостійно, то ж відпочивальники мають самі вирішувати, чи безпечно відправляти дитину на цей конкретний атракціон.

"На таких батутах, надувні батути, відсутні санітарні норм та правила. Тому - це не наш суб'єкт господарювання, який ми контролюємо. У зв'язку з карантином, який наразі діє до 31 серпня. Треба підтримувати правила карантину, тобто маски захисні, ємкості для використаних масок і також санітайзери для обробки рук", - наголосив заступник начальника міського управління держпродспоживслужби Едуард Квашук.

І додає, головна відповідальність за здоров'я та життя дитини лежить на самих батьках.