11:05, 08 апреля

В Украине почти 30% преподавателей начальной школы не прошли ВНО

Учителя провалили первый этап сертификации. На какие вопросы отвечали педагоги и почему не все справились со школьной программой?

поделиться:
В Украине почти 30% преподавателей начальной школы не прошли ВНО - фото 1

В начальной школе Елена преподает уже 32 года. Признается, пройти сертификацию решила ради интереса. ВНО сдала на 79 баллов из 100 возможных. Некоторые вопросы действительно заставили растеряться.

«Для меня, например, был странным такой вопрос на нахождение площади полной поверхности куба. Для учителей начальной школы это так не очень по специальности. Такие были вопросы, и на логику», - говорит учитель начальных классов.

Не испугалась экзаменов и педагог Надежда. Она работает учительницей информатики младших классов. Свои знания проверяла два года назад. Говорит, не очень понравилось.

«Сертифікація дає можливість підтвердити свою кваліфікацію або підвищити, а атестація, яка є в школі - 5 років. Питання були складні, іноді потрібно було вгадати. Хотілося, щоб запитання були більш пов'язані з практикою вчителя, а не з тим, що я вивчала у сьомому класі, коли сама навчалася».

Натомість, батьки школярів думають інакше. Вважають, такі іспити викладачі мають проходити частіше. Наприклад, як учні, що наприкінці навчального року складають підсумкову атестацію.

Така сертифікація - добровільна, запевняють у профільному департаменті. Тому сказати, скільки вчителів у такий спосіб перевірили свої знання, не можуть. Із Маріуполя оцінювання пройшли 10 педагогів. Тим, хто провалив іспит, нічого не загрожує. Їм варто самостійно зробити висновки.

Та в разі вдалого проходження такого оцінювання можна збільшити зарплату на 20% та підвищити категорію. Та чи стане перевірка обов'язковою, поки невідомо. Адже термін дії саме цього проєкту закінчується цьогоріч.