10:35, 15.06.2021

Щеплення для всіх охочих. На вихідних у Маріуполі працював центр масової вакцинації

У Маріуполі запрацював перший на Донеччині центр масової вакцинації - у спортивному комплексі "Іллічівець". Цими вихідними ін'єкції зробили понад 350 містян. Коли отримають другу дозу і що треба зробити перед імунізацією?

поділитись:
Щеплення для всіх охочих. На вихідних у Маріуполі працював центр масової вакцинації - фото 1

З дев'ятої до п'ятнадцятої у суботу та неділю маріупольські медики працювали в спортивному комплексі. Прийти на вакцинацію можна було без попереднього запису. Головне - взяти з собою паспорт, ІПН і мобільний телефон.
Перед уколом потрібно заповнити спеціальну анкету. Потім розмова з терапевтом. Після щеплення - півгодини під наглядом медиків. У разі погрішення самопочуття пацієнту нададуть невідкладну допомогу. Якщо усе добре, можна йди у своїх справах.

Усіх пацієнтів реєструють в електронній базі, аби потім запросити на друге щеплення. Вакцинують препаратом CoronaVac, китайської фармацевтичної компанії. Процедура безкоштовна.

Проте відмовити в імунізації все ж таки можуть. Через лихоманку, алергію на компоненти вакцини або загострення хронічних захворювань.

Ті, хто отримали першу дозу препарату, мають зробити друге щеплення цією сироваткою через 28 днів в одній з полікліник міста. Тоді ж можна буде отримати відповідний сертифікат. Але головна умова - мати при собі закордонний паспорт.
Усього в центрі вакцинації зробили щеплення понад 350 маріупольців. Медики і далі працюватимуть в спортивному комплексі "Іллічівець" щовихідних. Нині в місті близько семи тисяч доз вакцини CoronaVac.