19:40, 28.12.2020

Скільки цього року коштуватиме приготувати олів’є?

До Нового року - декілька днів. І час закупатися продуктами до святкового столу. Скільки цього річ коштуватиме маріупольцям традиційний салат?

поділитись:
Скільки цього року коштуватиме приготувати олів’є? - фото 1

Головним салатом нового року зазвичай називають олів'є. Він став популярним ще у 60-ті роки 19 століття. У багатьох навіть є сімейні секрети його приготування. Та все ж є декілька основних інгредієнтів, вартість яких ми зараз і порахуємо.

Спочатку відправляємося за овочами. Перша за списком - картопля. Ціни за кілограм коливаються від 11 до 14 гривень. Дві середні морквини - всього 3 гривні. Яйця на будь-який гаманець. Найдорожчий десяток 35,20. Найдешевший 29,50 по акції. За банку консервованого горошку правлять від 24 гривень. За майонез від 10 до 30. Тепер прямуємо до консервованих огірків. Ціна за баночку огірочків коливається від її розміру. Найменша коштує 39,50, найбільша - 74,55.

Найдорожчий інгредієнт - ковбаса або куряча грудка. Середня ціна - 90 - 100 гривень.
Тож, за нашими підрахунками миска салату вагою приблизно два кілограми обійдеться в 230 грн. Майже стільки за свій салатний набір заплатила і пані Олена.

«Велика кастюлька буде, тому що прийдуть і батьки. Новий рік, чомусь відразу хочеться мандарини, який-небудь шоколадний торт, олів'є, курочку запекти. Ось просто з дитинства так пішло і все в родині люблять. Ми взагалі олів'є на Новий рік тільки готуємо», - каже покупчиня.

А ще перед новим роком у магазинах діють знижки. Тож, у цей час можна ще й заощадити.