18:30, 13.11.2020

Сьогодні п’ятниця 13

Нещастя та невдачі. Саме цього чекають деякі люди в п'ятницю 13. Із цим числом пов'язано багато забобонів. Утім наші наступні герої в погані прикмети не вірять.

поділитись:
Сьогодні п’ятниця 13 - фото 1

У п'ятницю тринадцятого свій тринадцятий день народження відзначає Єва. Хоч свято, та до школи все одно пішла. І - недаремно, адже отримала - відмінно.

«Радісний і щасливий день. Я ні в що таке не вірю, просто рада, що мені в п'ятницю, 13 - 13 років. Мене привітали однокласники сьогодні вранці, обняли і подарували шоколадки. Мама теж мене привітала і подарувала тортик», - розповідає іменинниця.

За іменинницю радіє й найкраща подруга.

«13 для мене щасливе число. Я не вірю взагалі в це все, у мене нічого в цей день особливого не відбувається. Але мене радує цей день тим, що у моєї подруги день народження», - каже однокласниця Єви Дар'я Кононова.

А ось п'ятниця 13 для однокласника дівчат Михайла почалась із дрібних неприємностей.

«Я йшов до школи, спіткнувся три або чотири рази і мало не порвав джинси. Вірю, що все буде добре. Наприклад, сьогодні 10 отримав з української літератури, вірш розповів», - каже хлопець.

Особливість чорної п'ятниці на собі відчула й учителька української мови та літератури й зарубіжної літератури. Згадує, як на третьому курсі у такий день складала іспит.

«Ще коли я була студенткою, вчилася в університеті, то складаючи іспит із зарубіжної літератури у п'ятницю 13 власне. Я витягла 13 білет і яке ж моє здивування було, коли я потім вже подивившись на запитання виявила, що це за номером було запитання перше, третє і тринадцяте і попри все це - іспит я здала на відмінно. Так що стереотипи руйнуймо», - каже вчителька Наталія Романенко.

Магію числа відзначили й науковці. Середній діаметр планет приблизно дорівнює тринадцяти кілометрам, сума чисел на циферблаті годинника також ділиться на 13, стільки ж і місяців у календарі Майя. А ще ця цифра відіграє важливу роль у теорії Фібоначі.

«Один, друга цифра також завжди один. Наступна цифра являється сумою двох попередніх , тобто вже буде 2, наступна також являється сумою двох попередніх, буде вже три, потім 5, 8 і, якщо ми складемо 5 і 8, ми отримаємо наступну цифру ряду Фібоначі - це буде у нас 13. Отже число 13 - це сьомий член послідовності Фібоначі», - розповідає учителька фізики та математики Юлія Гроїцька.

Коли у 18 школі змінили нумерацію кабінетів, учителька початкових класів Наталя Солодовник трохи розхвилювалася. Адже їй дістався номер 13.

«Магічне таке число, неприємності, але матуся моя мене завірила, що тринадцять це - якщо у сумі 1+3 буде 4, а чотири - це стілець, який впевнено на чотирьох ногах і ви знаєте, так, я себе також почувала себе більше впевненою», - зазначає учителька початкових класів Наталя Солодовник.

Про зв'язок цього числа з долею кожної людини розповіла нумерологиня Вікторія.

«13 аркан, це аркан смерті і трансформації, але не варто лякатися. Ці слова це не означає фізичну смерть, це означає смерть чогось старого. Йде побудови чогось нового, якісь нові риси характеру, якісь нові навички. Воно несе хорошу позитивну енергію за умови, якщо ви займаєтеся улюбленою справою», - пояснює нумерологиня Вікторія Бусигіна.

Разом із чорною п'ятницею сьогодні також відзначають день доброти. Адже головне не число на календарі, а ваш настрій. Тому психологи радять насолоджуватися кожною хвилиною життя!