19:32, 13.11.2020

«Зелений центр Метінвест» святкує 7 день народження

Сім років змін та розвитку. За цей час активісти "Зеленого центру Метінвест" висаджували рослини, обирали кращих педагогів, прибирали в під'їздах та сортували сміття. Провели десятки екологічних і просвітницьких акцій. А цього місяця громадська спілка святкує день народження.

поділитись:
«Зелений центр Метінвест» святкує 7 день народження - фото 1

Маріуполь - перше місто, в якому в 2013-му розпочала свою роботу громадська спілка "Зелений центр Метінвест". Тоді займалися озелененням та прибиранням. Встановлювали дитячі майданчики та проводили спортивні свята. В акціях брали участь і діти, і дорослі. Майже щороку активісти впроваджують нові просвітницькі та екологічні програми. Пан Олексій - голова одного з ОСББ Маріуполя. Розповідає, разом з жителями не пропускають жодної ініціативи спілки.

«Ми брали участь у багатьох проектах, серед яких і "Чистий під'їзд" і "Квітуче місто". Мені подобається проект з зеленими насадженнями, коли "Зелений центр Метінвест" допомагає ОСББ з озелененням прибудинкової території», - каже чоловік.

Як правильно саджати та доглядати за рослинами, вчать і школярів. Ще у 2014-му в Маріуполі стартувала дитяча екологічна програма "Зелений паросток". Для учнів проводять майстер-класи та конкурси. Діти створювали прикраси та вбрання з вторсировини, малювали комікси про лікарські рослини та вирощували їх вдома. А потім і навчали своїх однолітків.

Головне завдання програми - аби діти не тільки отримували знання, але й здобували практичні навички, розповідає директорка Міського центру позашкільної роботи Людмила Балабан. До акцій діти долучають і дорослих.

«Змінюється свідомість. Свідомість і дітей, і їх батьків разом з дітьми. Тому що багато наших заходів проходять разом з батьками. З самого початку активно діти підтримали. Тому що, мабуть, правильно була організована робота і з боку "Зеленого центру", і з боку педагогічних працівників».

Щороку проєкти від "Зеленого центру Метінвест" розширюються.

«Якщо ми видаємо рослини, то ми розповідаємо, як за ними доглядати. Якщо ми видаємо баки, то ми розповідаємо, що з цими баками необхідно робити, як збирати вторсировину, куди його можна здавати і, власне кажучи, як можна на цьому заробляти. І в багатьох проектах простежується саме комплексний підхід», - розповіла координаторка громадської спілки "Зелений центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

А під час карантину адаптують програми в онлайн-режим. Попри пандемію, роботу не призупиняють, а розробляють нові акції та проєкти на наступний рік.