12:56, 26 лютого

Уряд хоче узаконити роботу фрілансерів

Уряд схвалив законопроєкт про регулювання нестандартних форм трудових відносин.

поділитись:
Уряд хоче узаконити роботу фрілансерів - фото 1

Відповідний проєкт закону був схвалений 24 лютого. Документом передбачається законодавче врегулювання взаємовідносин працівників та роботодавців у випадку, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання тієї чи іншої роботи, зокрема роботи фрілансерів.

Наразі оформлення роботи в подібних випадках відбувається здебільшого за цивільно-правовими договорами, а особи, які виконують такі роботи, позбавлені права та гарантій, встановлених законодавством про працю. Текст законопроєкту розроблявся Мінекономіки у тісній взаємодії з роботодавцями та профспілками, що забезпечило баланс інтересів всіх зацікавлених сторін, - зазначив заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Так, документом пропонується ввести нову особливу форму трудового договору – з нефіксованим робочим часом. Завдяки такому договору сторони визначитимуть необхідність та час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання. Роботодавець платитиме виключно за той час, коли робота фактично виконується.

Урядовці обіцяють: працівник отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати. Крім того, законопроєктом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин на місяць.