18:50, 26.10.2020

Маріуполь проголосував. Зараз ще триває підрахунок голосів

25 жовтня в Україні відбулися вибори мерів, місцевих та районних рад. Зараз остаточних результатів ще немає.

поділитись:
Маріуполь проголосував. Зараз ще триває підрахунок голосів - фото 1

В цілому вибори у місті відбулися. За даними Центрвиборчкому на Донеччині зафіксована найнижча явка по Україні. Були й порушення. Почалося все напередодні із зіпсованих бюлетенів.

Підготовка до відкриття відбувалася всю ніч, розповідає голова виборчої дільниці Микола Татар. Бо в отриманих напередодні бюлетенях були виявлені помилки, а нові бланки привезли тільки після першої години ночі.

«Грубо кажучи почали все з початку - підготовка, перерахунок, штампування. Ну важко було, але ми впоралися, встигли вчасно», - розповів голова виборчої дільниці №363.

На кожній дільниці забезпечили всіма необхідними засобами захисту: масками, рукавичками та антисептиками. Обов'язкові вимоги до виборців - дотримання дистанції, особиста ручка та термоскринінг. Якщо ж температура була вища за норму, то голосувати треба було - в окремій кабінці.

Проте віддати голос за кандидатів у мери змогли не всі. На двох дільницях члени комісій зіпсували відповідні бюлетені. Пояснюють - це сталося через втому, адже працювали без сну більше доби.

«Перед тим як розкрити пакети з новими бюлетенями, ми по протоколу, повинні були погасить бюлетені з помилками, ми так і зробили. Разом з помилковими ми дістали пачку з виборів мера і погасили їх теж, про що склали ак», - розповіла голова виборчої дільниці №401 Марина Кірітсова.

За цими фактами відкрили кримінальне провадження. Загалом поліцейські зафіксували 300 заяв та повідомлень пов’язаних з виборчим процесом у Донецькій області. Крім того, за даними ЦВК на Донеччині найнижча явка громадян по Україні. У Маріуполі це - близько 27%. Нині продовжують підрахунок голосів, а станом на другу годину до територіальної комісії надійшло 65 протоколів.

«Дільниці всі закрилися вчасно. Цілу ніч працювали, рахували і до сих пір. Сьогодні ми приймаємо протоколи від 189 дільниць. Ну будемо казати - залишилося ще трошки. Якщо так станеться і цю ніч прийдеться працювати, то будемо працювати, у будь-якому випадку. Ми згідно чинного законодавства маємо завершити процедуру підрахунку протоколів», - зазначив голова Маріупольської міської територіальної виборчої комісії Анатолій Паланійчук.

За результатами опитування, яке проводив телеканал Україна 24, до міської ради Маріуполя проходять такі партії: "Блок Вадима Бойченка", "Опозиційна Платформа - За життя", "Партія Шарія" та "Слуга народу". А на посаді міського голови залишається чинний мер Вадим Бойченко.