19:40, 23 вересня

Сьогодні у світі відзначають День жестових мов

Порозумітися з ближнім без слів. Саме сьогодні люди з порушеннями слуху прагнуть бути почутими та наголошують про важливість у суспільстві кожної особистості.

поділитись:
Сьогодні у світі відзначають День жестових мов - фото 1

 

Трирічний Роберт - дуже активний та непосидючий. З великим задоволенням ходить і до дитсадочка, утім спеціалізованого. З народження хлопчик не чує, як і його мати. Проте вже вивчає грамоту. Адже спілкування у суспільстві - дуже важливе.

«Це проблема у відносинах з лікарями, в магазинах. Потрібно спеціальний додаток в телефоні. Необхідно у всіх установах, в поліклініках онлайн перекладач. Тому що доводиться через телефон, а там не завжди хороший інтернет. І важко спілкуватися», - розповідає Надія Довгалюк, яка має вади слуху.

А комунікують завдяки жестовій мові, яку, на жаль, знають дуже мало тих, хто чує.

«Вивчити набагато простіше, все залежить від бажання. Але хотілося б, щоб все більше людей не відверталися від них, а брали якусь участь. Навіть якщо вони підходять і хочуть поставити якесь питання. Було б не погано, якщо хоча б кожен третій якесь брав участь. Тому що глухих більше стає», - каже сурдоперекладачка Уляна Шумило.

За допомогою нових технологій особам із інвалідністю стало значно легше порозумітися з людьми навколо. А тому кожен із нас може їм зарадити. Якщо до вас звернулася людина з вадами слуху, привітайтеся з нею та попросіть написати про проблему на телефоні або папері. Так ви зможете допомогти.

Загалом у Маріуполі близько тисячі людей із вадами слуху. Для них у місті працює спеціалізована організація.

«Людина, яка чує, свої проблеми вирішує самостійно, може зателефонувати, може піти поспілкуватися. Глухій людині потрібна допомога. Сама подзвонити не може і контактувати, розмовляти - не може. Тому що її рідна мова - це жестова мова. А листуватися не всі працівники служб міста згодні», - зазначає голова Маріупольської територіальної організації українського товариства глухих Людмила Саєвська.

Каже - людям з вадами слуху часто доводиться звертатися по допомогу до сурдоперекладачів, аби скористатися послугою, або оформити документи. Адже не всюди є консультанти або технології, які допомагають контактувати.

«У департаменті соціального захисту, у територіальних відділах прийому громадян такі планшети для осіб які мають вади слуху. І ці планшети, це виклик перекладача сурдоперекладу, для того, щоб можливо надання будь-якої соціальної послуги без затримки у часі», - розповіла директорка депантаменту соціального захисту населення Ірина Коробка.

Завдяки таким онлайн перекладачам люди з інвалідністю можуть отримати послуги у Центрах надання адміністративної допомоги та організаціях мультицентру.