19:50, 08.01.2020

Сьогодні відзначають день акушера

За традицією, в цей день повитухам приносили дарунки, а ті - пригощали породіль кашею. Як змінювалася професія сучасних акушерів.

поділитись:
Сьогодні відзначають день акушера - фото 1

Директорка міського пологового будинку Людмила Григор розповідає, мріяла бути хірургом. Проте все змінила навчальна практика.

"Мені дозволили прийняти перші пологи і це був хлопчик. Коли він народився здоровий. Доцент, яка була присутня на цих пологах відразу мені сказала - це ваша доля. Так що ми вас чекаємо акушером-гінекологом" – згадує Людмила Григор.

Біля тридцяти років у закладі працює Ольга Терещенко. Запитуємо - хто ж з'явився на світ у перший день року?

"Родились три девочки. Две девочки родились с весом - 2.950 и одна - 3.600. Все роды прошли успешно, нормально. Поэтому все девочки живы-здоровы и уже дома отдыхают, встречают Рождество и старый Новый год" – каже завідувачка акушерським відділенням Ольга Терещенко.

Загалом у Новому році в Маріуполі вже народилося 38 хлопчиків та 23 дівчинки.
Любов до медицини у Світлані Бунаковій - із дитинства. У професії - 16 років, на посаді медичного директора - рік. Вважає, найцікавіше в цій професії - спільні пологи.

"Всегда очень интересно наблюдать за их эмоциями, за вот этой первой встречей папы и своего малыша. То есть, с этим были связаны много положительных эмоций, реакций папочки. Кто-то у нас и в обморок падал, кто-то очень бурно радовался, бросался всех обнимать, хотя по сути роды еще не были завершены".

Із інтервалом у вісім років у пологовому будинку пані Ганна. На Різдво із вагою майже три з половиною кілограми народила сина Родіона. На цих пологах були разом із чоловіком.

"Перші роди були - я одна народжувала, але ось другі ми вирішили, щоб у нас були суспільні пологи. Я хочу сказати, що суспільні пологи з чоловіком, це набагато комфортніше, ніж самому народжувати" – розповідає породілля.

Ще три століття тому пологи приймали саме повитухи. Вони допомагали породіллі травами, молитвою та добрим словом. На другий день після Різдва у бабки збиралися матері з дітьми та вагітні. Повитуха пригощала їх своєю кашею, тому цей день ще називали бабиною кашею. З часом традиції повитух та науку хірургів об'єднали. Так і з'явилися сучасні акушерки.