11:54, 07.06.2021

Українцям видаватимуть міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Відразу після щеплення другj. дозою вакцини від COVID-19 українці зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію в паперовій формі, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

поділитись:
Українцям видаватимуть міжнародне свідоцтво про вакцинацію - фото 1

Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі відразу після повної вакцинації (двох доз) в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема у сімейного лікаря. Це свідоцтво можна буде пред'являти при перетині державного кордону.

"Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з "імунними паспортами" або "ковіднимі сертифікатами", які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття", - зазначили в МОЗ.

У свідоцтві будуть вказані персональні дані пацієнта і інформація про вакцинацію. Воно заповнюється англійською або французькою мовами, додатково - на українській мові. Термін дії свідоцтва - один рік з можливістю продовження.

За даними Міністерства охорони здоров'я за минулу добу в Україні зафіксовано 535 нових випадків захворювання. У тому числі в Донецькій області Covid-19 підтвердився у 5 жителів. Госпіталізовано - 601 осіб, летальних випадків - 33, одужали - 1743 людини.

На даний момент в країні повністю імунізовані і отримали 2 дози - 147 118 осіб.