19:30, 22 вересня

Сьогодні відзначають всесвітній день без автомобіля

Замість авто - велосипед та піші прогулянки. У такий спосіб люди пропонують звернути увагу на забруднення довкілля транспортними засобами.

поділитись:
Сьогодні відзначають всесвітній день без автомобіля - фото 1

Та чи зможуть наші водії не сісти за кермо хоча б один день?


Георгій за кермом понад 20 років. Каже: може з легкістю відмовитися від автівки. І поїхати, наприклад, на автобусі. Та пішки ходити не хоче.

«Будь-яким, тільки транспортом буду. Просто з роботою таке, що кожен день за кермом», - каже водій.

Олександр теж зовсім не прив'язаний до заліза на колесах. Іноді навіть втомлюється від керма. Та життя не дозволяє полишити авто на парковці.

«В даний момент це заробіток мій. Тому на даному етапі не можу. В принципі, коли щось відбувається з машиною доводиться і ніжками іншим разом ходити», - каже чоловік.

А ось Володимир відмовляється від машини тільки за нагоди.

«Коли вихідний, будинки, я нікуди не їжджу», - каже водій.

Кому "день без автівки" справді легко провести, то це пішоходам. Пані Тетяна жодного разу в житті не рулила. Та й бажання - не має. Говорить, було б добре, якби - транспорту на дорогах поменшало.

«У кожної родини по два, три автомобіля. Я за, щоб їх менше було, щоб люди пересідали, як в Європі на велосипеди. І вели екологічний спосіб життя. Я намагаюся пересуватися пішки», - каже жінка.

А психологи запевняють, залежність від автівки може викликати, як проблеми зі здоров'ям, так і погіршення емоційного стану.

«Коли водії заводять машину, вони вважають машину продовженням самих себе, тому вони дуже, скажімо так, бурхливо реагують на те, що машина зламалася, або щось з нею сталося. Людина стає більш дратівливою, швидше втомлюється. І так далі. Якщо робота пов'язана безпосередньо з тим, що потрібно перебувати за кермом, потрібно в свій розпорядок виділяти якийсь час, щоб розім'ятися, зробити просту зарядку, пройтися подихати свіжим повітрям», - радить психологиня Юлія Острякова.

І нагадують, що авто - це лише засіб пересування. Не більше!