17:39, 12.11.2020

Справа «Роттердам плюс»: Детективи НАБУ проти прокурора

Вищий антикорупційний суд не відсторонив від справи «Роттердам плюс» прокурора Віталія Пономаренка, як вимагало Антикорупційне бюро. Суддя підтвердив, що він діяв законно, коли закривав справу формули.

поділитись:
Справа «Роттердам плюс»: Детективи НАБУ проти прокурора - фото 1

Відсторонити Пономаренка вимагали детективи НАБУ. Йому закидали упередженість та небажання розглядати експертизу приватного фахівця. Висновок детективи намагались долучити вже ПІСЛЯ остаточного закриття справи. Прокурор оскаржив поновлення розслідування, бо ж за 3,5 роки НАБУ так і не довела, що формула розрахунку ціни вугілля завдала державі мільярдних збитків.

«Якщо буде заява на повторний відвід, то суд відповідно чинного законодавства, якщо це будуть такі ж самі підстави, може розглядати це як зловживанням права на відвід. І залишити цю заяву без розгляду», - зазначив прокурор Віталій Пономаренко.
Справа «Роттердам плюс»: Детективи НАБУ проти прокурора - фото 30099

 

«Сьогоднішнє рішення для детективів стало їх вироком, тому що, власне кажучи, розписалися в тому що неефективним виявився орган досудового розслідування НАБУ», - розповіла адвокат Ірина Одинець.