19:20, 27.10.2020

Студенти просять владу перерахувати вартість навчання на карантині

Знизити вартість контракту до рівня заочної форми навчання. З такою вимогою петицію на сайті Президента зареєстрували українські студенти. Мовляв, усі завдання виконують вдома і до університету не ходять, а тому і платити мають менше.

поділитись:
Студенти просять владу перерахувати вартість навчання на карантині - фото 1

Лекції, семінари та контрольні роботи - вдома за комп'ютером. А коштує навчання дорожче, ніж торік. На весь період карантину українські студенти вимагають зменшити вартість контракту до рівня заочної форми. Але в ПДТУ з таким рішенням не згодні.

«Так можуть подумати люди неосвічені в плані економіки. Тому що університет продовжує працювати. Єдине, що, може бути, в Деяких аудиторіях не горить світло в другій половині дня. Що стосується трудовитрат, вони зросли, особливо, в науково-педагогічних працівників і викладачів», - зазначає проректор Приазовського державного технічного університету Валерій Дмитрієв.

Понад 20 тисяч за півтора року. Олександра - п'ятикурсниця. Розповідає, більшість часу навчається вдома, але, якщо виникають труднощі, може прийти і до університету, аби позайматися в бібіліотеці. Студентка каже, вартістю задоволена.

«Ми навчаємося в google-класі, тобто, ми під'єднують чітко за розкладом. Припустимо, о 12 годині у нас робота і ми під'єднують в google meet і викладачі лекції читають свої дистанційно. Я вважаю, що це як би нормальна обгрунтовано вартість, мене, в принципі, все задовольняє», - каже студентка Олександра Маленкова.

А ось Артемію навчання вдома подобається навіть більше, ніж лекції і семінари в аудиторіях. Студент хотів би платити менше, але знає, що це малоймовірно.

«Доступ до лекції, практичним з дому. Мені не потрібно нікуди виходити. Особисто для мене це комфортніше і зручніше. Більше вільного часу залишається. Не потрібно витрачати час на дорогу. Контрольні теж проводяться вдома під відеоспостереження викладачів», - розповідає студент Артемій Сухорученко.

Цьогоріч Міністерство освіти і науки запровадило мінімальну ціну контрактного навчання для всіх вишів країни. Вартість залежить від доходів у регіоні, розповідають в університеті управління.

«Адміністрація університету проводила консультації з Міністерством у Києві, щоб якимось чином ми могли якось це знизити. Але, на жаль, якщо ми знизу оплату, то це спричинить за собою зниження з боку Міністерства фінансування вузу», - розповіла проректорка Донецького державного університету управління Ольга Балуєва.

Від оплати студентів залежить зарплата педагогів. У маріупольських вишах скорочувати її не планують. Бо під час карантину роботи у викладачів побільшало.