19:33, 29 січня

Хто в Маріуполі зможе торгувати квітами 8 березня?

Тюльпани та нарциси можуть залишитися в теплицях. Маріупольцям, які вирощують квіти до 8-го березня, міськрада забороняє торгувати на вулицях. Тепер, аби влаштувати ярмарок букетів, необхідно офіційно стати підприємцем і сплатити податок.

поділитись:
Хто в Маріуполі зможе торгувати квітами 8 березня? - фото 1

Люди з таким рішенням не згодні. Чи знайдуть порозуміння з місцевою владою?

Самостійно збудував теплицю і доглядає рослини пан Тимофій. Він щороку до весняних свят вирощує тюльпани. Висаджує близько п'яти сортів. Чоловік розповідає, справа важка, але до душі. Квітам потрібні щонайменше 10 градусів тепла і вологий ґрунт. Окрім цього, витрачається і на самі цибулини. Одна коштує від 6 гривень. Та надто високу вартість за букети не встановлюватиме.

«Я можу продати букетик по 60 гривень і мені це буде вигідно. Тобто, різниця для людей у вартості з привізною квіткою, голландською, дуже велика», - розповідає Тимофій Волошинюк.

Цьогоріч отримати дозвіл на продаж квітів нелегко, діляться фермери. Для цього їм потрібно через ЦНАП укласти договір пайової участі, а це можуть зробити тільки підприємці або юридичні особи. Пан Олександр реєструвати свою діяльність не планує.

«Тобто люди у нас залишилися за кадром. Поки я його буду реєструвати, тут буквально день-два і все, місць не буде», - каже чоловік.

Маріупольці кажуть, торгуватимуть лише три дні у березні, а податки мають сплачувати за весь рік. Для них це додаткові витрати.

«Дуже багато витрат йде на паливо, дуже багато витрат йде на посадковий матеріал», - розповідає Андрій Боярченко, він теж вирощує тюльпани.

Аби вирішити питання, Тимофій разом із колегами записався на прийом до директора профільного департаменту. Євген Бодягін пояснив, проаналізували продаж квітів за минулі роки. Більшість торговців - перепродають куплене. А мета ярмарку - саме залучили виробників. Тому хотіли врегулювати процес надання дозволів на реалізацію. Але вирішили, фермерам - обов'язково допоможуть.

«Для виробників луковичної весняної квіткової продукції будуть виділені додаткові місця. Для того, щоб дана ситуація не повторювалася в наступному році, ми конкретно з ними будемо опрацьовувати порядок роботи», - зазначив директор департаменту з питань економіки Євген Бодягін.

Наступного тижня тим, хто хоче взяти участь у квітковому ярмарку зі своїми тюльпанами, необхідно буде подати документи до ЦНАПу.