20:00, 27.10.2020

За маску під носом чи на підборідді – штраф

Такий законопроєкт розглядають у Верховній Раді. Якщо на зупинці, у транспорті чи в магазині пов'язка буде вдягнена неправильно, з порушника стягнуть 170 гривень.

поділитись:
За маску під носом чи на підборідді – штраф - фото 1

Ольга чекає на автобус. Маску приспустила. Та обіцяє, як тільки зайде до салону - виправиться.

«Я її натягну на ніс, але зараз я стою на свіжому повітрі - далеко від всіх людей. Я нікому не заважаю і інфекцій у мене ніяких немає», - каже жителька Маріуполя.

А ось Вікторія впевнена, пов'язка - це важливо. Попри незручності завжди в ній. І ніс прикриває.

«У мене є знайомі, які зараз хворіють коронавируса. Ось і я в транспорті не знімаю маску. Незручно, особисто мені в масці незручно, починаю задихатися в ній. Проте я її не знімаю. Боюся захворіти».

В Україні, всіх, хто носить пов'язку і не прикриває носа - планують штрафувати - на 170 гривень. Піймають удруге - стягнуть 250 гривень. Та у законопроєкті є ще й покарання, щодо пропуску в торгівельні центри. Тож, якщо до приміщення зайде людина у спущеній масці, підприємцю доведеться сплатити щонайменше 3400 гривень.

Нововведення поки - на рівні проєкта закону. І його ще повинні підтримати депутати. Та ось медики радять - не зволікати. Бо правильно вдягнена маска - знижує ризик зараження коронавірусом удвічі.

«Ніс, лице, рот повинні бути прикриті маскою. Носяться вони у всіх місцях громадського скупчення, тобто це транспорт, це приміщення, це зупинки очікування. Тут немає поділу здоров'я ти або хворий, носіння маски необхідно на даному етапі в громадському місці. Чому? Тому що Ви не знаєте хворі ви чи ні, може у вас безсимптомний перебіг вірусного захворювання. Таким чином ви будете забезпечувати себе захист і людина, яка безпосередньо поруч з вами», - розповіла лікарка Юлія Лехіна.

Захищайте себе і думайте про тих, хто поряд. Аби десь - на відстані - хтось не знехтував безпекою ваших близьких, і тих, хто найбільше в зоні ризику.