19:16, 02.10.2020

Теж порушують. На Донеччині притягнули до відповідальності 200 пішоходів

Правила дорожнього руху порушують не лише водії. Регулярно їх ігнорують і пішоходи. І подекуди стають винуватцями аварій. Одне з найчастіших порушень - перехід дороги в неналежному місці. Навіть - якщо зебра розташована неподалік.

поділитись:
Теж порушують. На Донеччині притягнули до відповідальності 200 пішоходів - фото 1

З початку року правоохоронці до відповідальності притягнули майже 200 осіб.

Одне з перехресть Маріуполя. Тут є і зебри, і світлофори. Проте деякі містяни - перебігають дорогу за декілька метрів.

Так вчиняє і Сергій. Пояснює, порушує правила, бо не хоче гаяти час. Вважає, головне не заважати один одному. Та виправдовується прикладом інших країн.

«В Індії або десь, бачили ці кадри? Дуже цікаво. Просто люди поважають один одного, автомобілісти пішоходів, пішоходи автомобілістів. Насправді виходить нормальний рух. І ті задоволені і ці та нікого не збивають», - каже пішохід.

А от Вікторія завжди переходить по зебрі. Бо так безпечніше. Бачила, люди зазвичай порушують правила, аби встигнути на транспорт. Чи - зменшити шлях до магазину.

«Ви знаєте, є такі водії, які показують, що можна проходити і їм ти говориш спасибі. І якщо б це було частіше, було б взагалі чудово. І ми б, пішоходи, не порушували і вони б не порушували», - каже жіннка.

Та водії вважають, що така поведінка порушників - неповага.

«Парканчик поставили і все одно лізе на нього. Гаразд де немає пішохідного переходу, світлофора, а є ось світлофор і за три метри вискакує, створює аварійну обстановку. Довелося реєстратор ставити», - каже водій Дмитро.

Психологи ж наголошують, перед тим як переходити дорогу, задумайтесь, навіщо ви це робите. Пам'ятайте про можливі наслідки, адже замість короткого шляху, можете вкоротити і своє, і чуже життя.

«Ці 30 сек, поки горить червоне світло, в чем-то допоможуть? Я думаю ні. Чому переходимо дорогу? Кілька варіантів є. У кого-то спрацьовує фізіологія, наприклад, у підлітків, хочу там кайфу, емоцій. У людей старшого віку, у багатьох спрацьовує що "все йдуть і я піду». У нас начебто з'являється можливість виграти, час, наприклад. А як все це закінчиться ніхто ж не знає», - каже психолог Ольга Вингольц.

З початку року на Донеччині сталося понад 200 аварій через пішоходів. У них загинуло 24 особи, більше ста - травмувалися, розповідають патрульні. І - закликають людей дотримуватися правил.

«Часто пішоходи вибігають на пішохідний перехід, а водій не встигає вчасно зреагувати, з-за машини, яка стоїть попереду, з-за стовпа, дерева, водій не завжди може побачити пішохода. Тому ми закликаємо, навіть коли ви виходите на зебру, переконайтеся, що немає автомобіля. Ще варіант, коли один автомобіль зупиняється, інший ігнорує зупинку його і вже збиває цей автомобіль», - розповіла пресофіцерка патрульної поліції Донецької області Ольга Артюхова.

Додає - за таке порушення - загрожує адміністративна відповідальність.