10:12, 22 січня

У 2020 році в конкурсі "Комфортний дім" взяли участь більше 130 учасників

Енергоефективне освітлення з датчиками руху - для жителів багатоповерхівок. Світильники можна виграти в конкурсі "Комфортний дім" від "Зеленого центру Метінвест".

поділитись:
У 2020 році в конкурсі "Комфортний дім" взяли участь більше 130 учасників - фото 1

Голова ОСББ на проспекті Будівельників, 114 розповідає, влітку вирішили взяти участь у конкурсі від "Зеленого центру Метінвест". Подали заявку і виграли прилади. З ними планують економити на електроенергії. Тепер на вході у під'їзд і на всіх поверхах працюють світлодіодні ліхтарі.
Головна умова участі у конкурсі - план розвитку будинку на наступний рік.

«Тому що ми почали комплексно ремонтувати під'їзд. Ось першим етапом ми по "теплому кредиту" по всіх під'їздах поставили металопластикові вікна. Тепер зробили освітлення», - каже голова ОСББ Андрій Красковський.

Вартість комплектів 25 тисяч гривень. Монтували самостійно. Раніше в під'їздах працювали лампи розжарювання, але не завжди мешканці встигали їх вмикати, розповідає Світлана. Тепер про це можна не турбуватися.

«Включається, реагує на людину, дуже зручно, дуже добре. Не треба включати, вимикати. Самі б ми точно б не змогли цього зробити», - каже мешканка будинку Світлана Пучкова.

Два роки будинок бере участь у програмах від "Зеленого центру Метінвест". Усі пропозиції голова ОСББ обговорює з жителями. Маріупольці могли виграти кошти на нові поштові скриньки, енергоефективне освітлення та ремонт вхідної групи. Учасники самі визначали, що їм потрібно. Для цього їм треба було відправити світлини своїх під'їздів і описати, які роботи необхідно провести. Ідеї мешканців оцінювала експертна рада.

«Ми дуже задоволені, тому що всі обіцянки, які жителі давали в свою чергу, в ході реалізації цього проекту, вони виконують. Тому дуже приємно, що ми можемо приносити користь, можемо допомагати», - розповіла координаторка громадської спілки "Зелений центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

Усього в 2020 році в конкурсі "Комфортний дім" взяли участь більше ста тридцяти учасників. "Зелений центр Метінвест" профінансував подарунки для 19 переможців та 2 заохочувальні призи.