16:47, 18 січня

У 2022 році жінок, які не стали на військовий облік, не штрафуватимуть

Штрафувати у 2022-му році - не будуть. У Міністерстві оборони розповіли: громадянок, які не стали на військовий облік - не каратимуть. Нині готують зміни, які дозволять спростити цю процедуру.

поділитись:
У 2022 році жінок, які не стали на військовий облік, не штрафуватимуть - фото 1

 

Зокрема, хочуть цифровізувати процеси, які технічно можливо перевести в онлайн. Перехідний період триватиме рік. За цей час жінці треба прийти до територіального центру комплектування, де оцінять стан її здоров'я. Тих, кому за 60, вносити до списку військовозобов'язаних не планують.

А на сайті Президента України повідомляється, що Глава держави звернувся до міністра оборони щодо необхідності невідкладного перегляду низки питань, пов’язаних із військовим обліком жінок. Перед усім мова йде про скорочення переліку спеціальностей та професій представниць яких беруть на військовий облік. Так Володимир Зленський відреагував на петицію. Авторка петиції вимагає відмінити наказ Міністерства оборони України від 11.10.2021 № 313 та користуватися переліком лише тих спеціальностей, що визначені ПКМУ № 711 від 14.10.1994. За 4 дні вона набрала майже 38 тисяч голосів.